7 pravidiel, ktoré vám pomôžu vyfotiť NAJLEPŠIU fotografiu na všetky doklady

Samozrejme, nie je dôvod na paniku, ale ak sa v blízkej budúcnosti plánujete vyfotiť na váš občiansky preukaz alebo pas, určite si prečítajte nasledujúce užitočné rady a tipy.

Ukážeme vám, že aj vaša fotografia na pase môže vyzerať skvelo. Musíte sa len vyhnúť niektorým z nasledujúcich chýb.

1) Snažte sa nezdvíhať bradu.

Toto je jedna z najčastejších chýb: snažíte sa sedieť vzpriamene, ale bradu dávate príliš vysoko

Výsledkom je, že vaše nozdry sa pozerajú priamo na fotoaparát. Takáto fotografia nevyzerá vôbec prirodzene. Výsledkom je, že vaša brada bude veľká a ťažká. Pokúste sa uvoľniť plecia a nenakláňajte hlavu dozadu.

 

2) Nehýbte hlavou dozadu.

Nenakláňajte a nehýbte hlavou dozadu. V opačnom prípade získate dvojitú bradu. Ak chcete, aby vaša spodná časť tváre vyzerala lepšie, mierne nakloňte bradu dopredu a mierne skloňte hlavu.

 

3) Vyvarujte sa širokému úsmevu.

Podľa moderných štandardov nie je široký úsmev vhodný na fotografie v úradných dokladov vo väčšine krajín. Mierny náznak úsmevu je to, čo potrebujete urobiť – iba mierne nadvihnutie kútikov úst.

 

4) Nezabudnite na svoje vlasy.

Vyberte si elegantný účes, vyhnite sa bizarnostiam a príliš dlhej ofine. Podľa niektorých pravidiel by čelo, oči a obočie nemali byť na určitých fotografiách zakryté.

 

5) Venujte pozornosť svojmu make-upu.

Vyhnite sa perleťovým tieňom a lesku (ako napríklad lesklý rúž), pretože vás môžu pri jasnom svetle zostarnúť. Je lepšie zvoliť matné tóny.

Dôležité je aj obočie a riasy. Musia sa zdôrazniť, keďže na fotografiách akosi „miznú“. Rúž by mal byť matný a jeho farba by mala pripomínať prirodzenú farbu vašich pier. Vyvarujte sa nude a intenzívnym tónov.

 

6) Nesmie sa zamračiť.

Zamračené obočie môže zničiť fotografiu viac ako len široký úsmev. Aby ste tomu zabránili, pokúste sa mierne zodvihnúť obočie, akoby vás niečo prekvapilo. Ale snažte sa nevyzerať príliš šokovane.

 

7) Vyberte si vhodné oblečenie.

Väčšina fotografií si zvyčajne vyžaduje iba vašu tvár, preto si nemusíte obliecť to najlepšie oblečenie.

Pamätajte však, že výrazné doplnky môžu vyzerať čudne a veľké goliere alebo kapucne môžu vytvárať ilúziu, že máte hrboľ. Odporúča sa vybrať si tmavú košeľu alebo tričko.

Chceli by ste niečo pridať do tohto zoznamu?

zdroj: https://dama.bg/

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “7 pravidiel, ktoré vám pomôžu vyfotiť NAJLEPŠIU fotografiu na všetky doklady”