Ak sa vám ráno vstáva ťažko z postele, znamená to, že…

Ste jedným z tých ľudí, ktorí potrebujú buldozér na to, aby sa vykopali ráno z postele? Posúvate budík o 5 minút neskôr minimálne 100-krát? Ak by ste mali tú možnosť, spali by ste každý deň až do obeda?

Ak ste si na tieto otázky odpovedali kladne, máme pre vás dobrú správu: vedecké štúdie hovoria, že ste pravdepodobne múdrejší a šťastnejší, ako ľudia, ktorí vstanú hneď po prvom zazvonení budíka.

Alebo ste len super leniví. Alebo to je oboje.

Podľa štúdie, ktorú nazvali „Prečo sú soví ľudia múdrejší“, ľudia, ktorí veľa spia a kontrolujú si kedy chodia spať a kedy vstávajú, sú múdrejší, kreatívnejší a vo všeobecnosti šťastnejší ako tí, ktorí to nerobia.

Štúdia, ktorá bola vedená výskumníkmi Satoshi Kanazawa a Kayya Perina, naznačuje, že tlačidlo na posunutie budíka je novým technologickým vynálezom a je to niečo, čo ľudia predtým nemali.

To znamená, že nie sme vývojovo prispôsobení na pohodlné vyspávanie a ignorovanie každodenných povinností.

Výskumníci však teoretizujú, že schopnosť posunúť budík o niekoľko minút neskôr a prispôsobiť sa tomuto novému životnému štýlu, ignorovaním vonkajších podnetov, ktoré vás zvyčajne vytiahnu z postele, je znakom inteligencie, pretože ukazuje silnejší cit pre sebakontrolu.

Ignorovanie budíka znamená, že budete brať do úvahy to, čo vaše telo potrebuje, než to, aby ste dodržali určité pravidla.

To podľa autorov výskumu znamená, že ste kreatívnejší, ambicióznejší, nezávislý a tiež to, že problémy riešite omnoho efektívnejšie.

Bill Murray Reaction GIF - Find & Share on GIPHY

Navyše, v štúdii z roku 1998 sa zistilo, že ľudia, ktorí išli spať po 11 hodine večer a zobudili sa o 8 hodine ráno mali uvoľnený životný štýl a zarábali viac peňazí.

Možno by sme mali všetci spať 12 hodín a prebudiť sa len vtedy, keď budeme chcieť. Skúste to, možno to bude naozaj fungovať!

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ak sa vám ráno vstáva ťažko z postele, znamená to, že…”