Aká žena, taký muž. Zlaté pravidlá správania, ktoré pomôžu ovplyvniť činy vášho muža

V dnešnej dobe nie je žiadnym tajomstvom, že za každým úspešným mužom stojí… jeho žena. A vy sama si „vytvárate“ svojho manžela snúbenca, priateľa či milenca.

Ak celý deň leží na gauči bez toho, aby pohol prstom, alebo je neustále stratený v bare, každý večer sa opíja, možno práve vaše činy a slová sú dôvodom, prečo koná tak, ako koná. Psychologička sa pokúsila veľmi stručne vysvetliť na skutočných príkladoch, ako správanie muža priamo závisí od toho, aká žena je vedľa neho.

Nežnejšie pohlavie často nerozumie tomu, ako veľmi ovplyvňujú mužov. Ako teda môže manželka v niektorých situáciách ovplyvniť svojho muža?

Ak je manželka príliš aktívna mimo domova, manžel sa stáva jej pasívnym príveskom, ktorý trávi dni a noci pred televízorom. Aj keď bol kedysi dušou firmy, úspešným podnikateľom alebo sociálnym aktivistom.

grayscale photography of woman holding man's face                          unsplash

Ak manželka svojho muža neustále obťažuje nezmyselnými rozhovormi, stáva sa z neho buď „podpapučník“ alebo sa uchýli k fyzickému násiliu.

Ak manželka odmieta počúvať manžela a neustále sa s ním háda, mení sa na akéhosi bezchrbtového tvora, neschopného robiť žiadne dôležité rozhodnutia.

Ak je manželka vždy uráža, manžel odpovedá hnevom.

Ak manželka podvádza, z jej manžela sa stáva lakomý človek. Prečo utrácať peniaze na niekoho, kto môže kedykoľvek odísť za iným?

Ak manželka nedovolí manželovi venovať sa skutočne „mužským záležitostiam“, začne nachádzať útechu v hazardných hrách, alkohole, fajčení.

silhouette of man and woman under yellow skyunsplash

Ak sa manželka manželovi neotvorí, neprejavuje nežnosť a starostlivosť o neho, manžel často odchádza do sveta počítačových hier alebo hľadá pohladenie u iných žien.

Ak je manželka zvyknutá, že sa o všetko stará sama a nedovolí manželovi rozhodovať sa, stáva sa z neho nezodpovedný „matrac“, ktorý postupne splýva so sedačkou.

Ako môže žena pozitívne ovplyvniť svojho manžela:

Ak sa manželka zo všetkých síl snaží udržať rodinu, manžel bude mať čoskoro rovnakú túžbu.

Ak manželka manželovi dôveruje a schvaľuje jeho činy, je ochotný ju vziať pod svoje krídla.

Ak manželka otvorí manželovi svoje srdce, stane sa veľkorysým, začne hľadať akékoľvek zámienky a dôvody, ako ju rozmaznávať.

Ak manželka akceptuje temperament a charakter manžela – snaží sa ju všetkými možnými spôsobmi uspokojiť a utešiť, nikdy ju nebude chcieť rozčúliť.

Ak je manželka k manželovi úprimná, neklame ho, potom ani manžel nemá dôvod svojej milovanej klamať alebo ju zradiť.

Ak manželka rešpektuje manžela, potom sa stáva sebavedomejším a iní ľudia v ňom tiež vidia autoritu.

man and woman sitting posing for photounsplash

Namiesto hádok skúste svoje sily, čas a energiu nasmerovať na podporu manželovho zdravia, ochranu rodiny, spoločné prechádzky a výlety, pozeranie filmov a premýšľanie nad darčekom pre svojich blízkych. Čoskoro uvidíte, že váš vzťah sa stane oveľa silnejším a vzájomné pocity dostanú novú iskru.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Aká žena, taký muž. Zlaté pravidlá správania, ktoré pomôžu ovplyvniť činy vášho muža”