Hrdinský strýko vbehol do horiaceho domu, aby zachránil 8-ročnú neter, aj napriek risku, že príde o život

Tento statočný muž obetoval svoj vlastný život v záujme svojej netere a synovcov a nie je prekvapením, že ho ľudia z jeho okolia považujú za hrdinu.

Keď vypukol požiar v rodinnom dome v Aberdeene vo Washingtone, bolo v ňom šesť ľudí vrátane Derrickovej sestry Kayly a jej troch detí.

Rýchlo uvažujúci Derrick si uvedomil, že dom by mohol ľahko vyhorieť, chytil svojich synovcov a vyskočil z okna z druhého poschodia, pričom ich držal v náručí.

Jeho 8-ročná neter Mercedes bola svedkom toho, ako jej matka spadla zo strechy a ona sa preto veľmi bála skočiť.

Bez zaváhania čo i len na sekundu sa Derrick vrátil do domu, aby zachránil svoju uväznenú neter.

Keď bol vo vnútri, cítil, ako mu plamene pália tvár, no záchrana Mercedesu bola dôležitejšia ako čokoľvek iné.

„Cítil som, ako ma to páli,“ vysvetlil.

„Dostal som sa k Mercedes, vyzliekol som si tričko a dal som jej ho okolo tváre, aby nevdychovala dym, a tak som ju vyniesol von.“

Derrick v dôsledku svojho hrdinského činu utrpel popáleniny druhého a tretieho stupňa na tvári, chrbte a rukách. Jeho zotavenie trvalo nejaký čas a zažil veľa bolesti, ale hovorí, že by to urobil znova, keby bolo nutné.

„Aj keď som sa popálil, bolo mi to úplne jedno. Radšej sa popálim ja, ako ona. Je mladá. Má toho ešte veľa. Je to dobré dieťa,“ povedal.

Na to, že ho ľudia považujú za hrdinu reagoval: „Nemôžem povedať, že som hrdina. Čo sa týka mojej netere a synovcov, povedal by som, že som ich nenechal zomrieť.“

Derrick Byrd je taký strýko, akého by si každý prial. Prajeme mu skoré uzdravenie.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Hrdinský strýko vbehol do horiaceho domu, aby zachránil 8-ročnú neter, aj napriek risku, že príde o život”