Jediná priateľka, ktorá bude pri tebe dobrom aj v zlom, je tvoja mama!

 

Materská láska je najsilnejším putom medzi dvoma dušami. Matka , ktorá ešte nevidela svoje dieťa, cíti, že bude jej najväčším pokladom na svete.

Matka bude stáť stále pri svojom dieťati, aj vtedy, ak to bude stáť veľa úsilia. Často počujeme, že lásku si treba zaslúžiť, ale netýka sa to matiek. Materská láska je nekonečná a nikdy jej nebude menej.

Matkám je jedno či ich dieťa urobí chybu alebo sa mýli, oni budú stáť pri ňom. Matka je najdôveryhodnejšia priateľka, najlepšia psychologička a vždy jej možno veriť a dôverovať, vždy bude svoje dieťa milovať.

Matka vie vždy poradiť a pomôcť bez toho, aby čakala niečo na oplátku. My zase musíme byť vďačný za všetko, čo pre nás robia. V mnohých prípadoch môže matka preháňať svoju lásku a starostlivosť o svoje dieťa, takéto deti budú rozmaznané a veľmi citlivé.

Tento koncept nie je založený na logike, pretože matka vždy miluje svoje dieťa bezpodmienečne, najmä v prvých rokoch po narodení, ale zároveň je dôležité aby si matka určila hranice.

Určite už každý z vás počul frázu: Vtedy budeš vedieť čo je to láska, keď sa staneš matkou. To je pravda, matka už počas tehotenstva cíti lásku k svojmu dieťaťu.

Matky sa často trápia, ak je ich dieťa choré alebo smutné, v takýchto prípadoch sa snažia hneď pomôcť. Materská láske je bezpodmienečná, bezhraničná a najúprimnejšia.

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Jediná priateľka, ktorá bude pri tebe dobrom aj v zlom, je tvoja mama!”