„Mám povedať svojmu synovi, že ho jeho priateľka využíva? Ide jej len o peniaze…“ ZISTILA SOM JEDNU VEC..

Keď sa človek zamiluje, je pripravený urobiť čokoľvek dať peniaze, vpustiť do domu cudzieho človeka a podobne. Prečítajte si príbeh zo života a porozmýšľajte, ako by ste postupovali v danej situácii.

„Môj najstarší syn má 20 rokov. Býva sám v prenajatom byte, pracuje, ledva si zarába na živobytie.

Niekedy mu treba pomôcť, aj keď o to nežiada. Nedávno si našiel priateľku, ide o jeho prvý vzťah. Je zamilovaný a šťastný. Stretávajú sa necelého pol roka, raz za dva týždne alebo aj menej, zvyšok času „visia“ na telefóne. Je totiž z iného mesta.

Syn si myslí, že je to vážne, odmieta sa stretávať s kamarátmi. Tento vzťah ma znepokojuje: priateľke začal posielať peniaze, ale on sám jedáva suché cestoviny.

Neverím na takýto druh lásky. Ako vysvetliť, že v prvom rade musí myslieť na seba? Obávam sa, že to neskončí dobre: ​​opustí ho a nájde si niekoho bohatšieho. Ako podporiť môjho syna?“

man in black long sleeve shirt sitting at the table                          unsplash

Odpoveď psychológa

Je prirodzené, že sa každá matka bojí o svoje deti, aj keď vyrástli a opustili „hniezdo“. Je jasné, že materinské city nikam nevymiznú, no je nutné to akceptovať ako fakt – syn vyrástol, žije si vlastným životom a je dosť ťažké ho teraz nazvať dieťaťom.

Každý dospelý si vyberá, ako bude konať. S niektorými názormi môžete nesúhlasiť, ale každý robí chyby. V tomto prípade si bude musieť svoje modriny pofúkať sám.

                             unsplash

Mama má byť na čo hrdá, pretože vychovala samostatného muža, ktorý sa už vo svojich dvadsiatich rokoch rozhodol žiť sám, snaží sa zariadiť si svoj život a nepotrebuje žiadnu pomoc. A aj keď žije pomerne striedmo – takýto život sa oplatí zažiť, aby získal skúsenosti.

Je dosť možné, že matka má pravdu a žena jeho syna naozaj využíva. Ale dá sa na to pozrieť aj z druhej strany. Pre syna sú dôležité vzťahy, uznáva ich dôležitosť, aj kamaráti sa držia stranou. Preberá finančnú zodpovednosť a je pripravený to danej žene ukázať.

Čas ukáže, všetko do seba zapadne. Bez ohľadu na to, kto mal v tejto situácii pravdu, syn získa neoceniteľné skúsenosti. A to je najdôležitejšie – on sám bude zodpovedný za všetky svoje rozhodnutia.

woman leaning on man's shoulder                             unsplash

Čo možno v tomto prípade poradiť? Len prijať, že syn konečne dospel a žije si svoj život. Má zmysel jednoducho mu povedať, že jeho matka ho bude v každom prípade milovať a jeho rodný dom je miestom, kde ho vždy prijmú. Bez ohľadu na to, koľko zlých rozhodnutí urobí…

V slovách psychológa je zrnko racionality, no nie každému sa takýto verdikt páči. Je jasné, že matka rozmýšľa, ako chlapca podporiť, no na obranu ženy nikto neprichádza. Ale aj ona je niečím dieťaťom, ktoré tiež potrebuje podporu. Je úžasné, že existuje taký chlap, ktorý je pripravený jej pomôcť.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “„Mám povedať svojmu synovi, že ho jeho priateľka využíva? Ide jej len o peniaze…“ ZISTILA SOM JEDNU VEC..”