Prečo sa ľudia pochovávajú na 3. deň od smrti? TOTO je Dôvod

Sú ľudia, ktorí by chceli žiť večne, no keďže zatiaľ sa to nikomu nepodarilo, vyzerá to tak, že sme všetci odsúdení na smrť. Preto sa téma pohrebov skôr či neskôr dotkne každého z nás. Je dôležité vedieť, ako sa pripraviť na tento deň, a hlavne – kedy poslať zosnulého na poslednú cestu.

Prezradíme vám, prečo je zvykom pochovávať zosnulého na tretí deň od smrti. Súčasťou toho sú aj dni, ktoré je potrebné brať do úvahy z pohľadu kresťanských zvykov.

grayscale photo of car with flowersunsplash

Podľa kresťanských zákonov je zvykom zosnulého pochovať na tretí deň po smrti. Prečo tretí deň? Kristus zomrel v piatok a v nedeľu nastalo jeho vzkriesenie. Preto 3 dni. Hovorí sa, že duša je na zemi až do tretieho dňa, ale od 3. do 9. dňa sa jej ukazuje posmrtný život.

Podľa svätých otcov je duša zosnulého počas troch dní blízko svojho tela. Ak zakopeme telo, nebude mať kam ísť.

V tomto období ešte stále existuje prepojenie medzi telom a dušou, ktoré by sa v žiadnom prípade nemalo narúšať. Duša by počas spomínaných troch dní mala byť doma, medzi blízkymi.

person's handsunsplash

Avšak od 9. dňa pre dušu zosnulého začína najťažšie obdobie. Prechádza Božím súdom, kde spoznáva všetky svoje hriechy. V období od 9. do 40. dňa sa príbuzným odporúča modliť sa za zosnulého. Na 40. deň sa duša objaví pred Božím súdom, kde sa rozhodne,

kam bude smerovať. Je dobré, ak si v kostole požiadate o zádušnú omšu pre zosnulého, najlepšie na 3., 9. a 40. deň.

Po smrti človeka a do 9. dňa sa musia príbuzní zosnulého zdržať zábavy. Aj keď sa v tomto období plánuje svadba alebo krst, je lepšie ich odložiť.

 

Zdroj: takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prečo sa ľudia pochovávajú na 3. deň od smrti? TOTO je Dôvod”