Vianočný kaktus bude plný kvetov, ako budete postupovať podľa týchto pravidiel!

Je ťažké uveriť, že existuje kaktus bez tŕnia, ktorý navyše nemá rád slnko, ale vodu. Ale naozaj existuje. Ide totiž o rastlinu menom vianočný kaktus.

Rastlina je tak nazývaná, pretože zvyčajne kvitne na Vianoce alebo tesne pred zimou. Vianočný kaktus skrášli váš dom dokonale, ale nekvitne často. Aby rastlina mala na sebe veľa kvetov, musia sa dodržiavať určité pravidlá starostlivosti.

„Mnohí robia chybu v tom, že sa o rastlinu starajú ako o obyčajný kaktus. Nie je možné ho dlhodobo skladovať v suchej miestnosti. Vianočná kaktus dokáže kvitnúť aj po 15-20 rokoch.“

Pravidlá pestovania:

Vianočný kaktus sa necíti pohodlne keď sa pozerá na juh alebo západ, pretože ho môže ovplyvňovať silné svetlo. Ideálna teplota pre jeho rast počas celého roka je 15 ° C.

V lete sa môže umiestniť na čerstvý vzduch, je však dôležité, aby sa každý deň polieval vodou.

Vianočný kaktus by sa nemal počas klíčenia zažívať veľké zmeny. Nemali by ste ho presúvať z jedného miesta na druhé, najlepšie urobíte, ak sa v tomto období kvetináča ani len nedotknete.

Na jar rastlina potrebuje hnojivo. Používajte iba polovicu množstva uvedeného na obale. V lete začnú jej vetvy rásť a počas tohto obdobia je potrebné hnojiť len po dobu 2 mesiacov. Od septembra sa hnojivá nepoužívajú až do jari.

Na konci februára je kaktus presádzaný, pretože v tomto období už nekvitne. Je veľmi dôležité, aby sa mladé rastliny vysádzali každý rok a najstaršie – každých 5 rokov. Zvoľte si široký kvetináč, no nie príliš vysoký.

Kvetináč sa umiestni na svetlé miesto, ale slnečné lúče by nemali byť nasmerované priamo na rastlinu. Pravidelne ho polievajte, po chvíli sa rastlina prebudí a rozkvitne.

Po tom, ako začne kvitnúť, ho do konca marca premiestnite na chladnejšie miesto. Na konci marca vstúpi do vegetačného obdobia, preto ju musíte umiestniť na svoje obvyklé, svetlé miesto a zopakovať vyššie uvedené tipy.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vianočný kaktus bude plný kvetov, ako budete postupovať podľa týchto pravidiel!”