Žena ide so svojou mamou do domu, ktorý upratovala celé desaťročia, a sníva o tom, že v ňom bude žiť – a teraz to aj robí

Nichol Naranjo našla svoj vysnívaný domov veľmi skoro. Keď bola malá, chodievala so svojou matkou, bývalou upratovačkou, ktorá sa živila upratovaním viacerých domov.

V momente, keď vkročila do obrovského a krásneho domu Pam Key-Lindenovej, okamžite sa doň zamilovala. 

V porovnaní s ich domom s rozlohou 90 metrov štvorcových a jednou kúpeľňou bol pre ňu dom Key-Lindenovcov s rozlohou 3000 metrov štvorcových ako zámok.

Vždy tento veľkolepý dom zbožňovala a považovala ho za svoj „domov snov“.  Po štyroch desaťročiach ho kúpila a teraz žije jeden zo svojich detských snov.

Nicholova matka Margaret Gaxiola ako hospodárka upratovala dom Pam Key-Lindenovej 43 rokov. Je to dom z polovice storočia v Ridgecreste, ktorý je preplnený umeleckými dielami a drobnosťami, ktoré Key-Lindenová zozbierala, keď žila v Anglicku.

V roku 1976 začala Gaxiola vykonávať ľahké upratovanie v dome Key-Lindenovej a zároveň pracovala ako kvetinárka.

Kým ich matka upratovala, Nichol a jej sestra Monica Garciová jej pomáhali s drobnými prácami, ako napríklad s vyprázdňovaním odpadkových košov. Garciová si spomínala, že sa tešila na návštevu rezidencie Key-Lindenovcov.

„Aj keď mala veľkolepé a krásne veci, na poličke ste našli zastrčeného králika Petra alebo miniatúrny čajový servis,“ prezradila Garciová. „Moja láska k jednorožcom sa začala tým, že som ich videla u Pam.“

Naranjo bol na jednej strane úplne očarený domom. Sedávala pod stolom Thomasville v knižnici a snívala o tom, že vedie svoj vlastný podnik, zatiaľ čo jej mama utierala prach a leštila stôl.

„Videl som ju, ako blúdi z izby do izby a sníva o všetkom, čo tu je,“ povedal Gaxiola.

Spočiatku sa Gaxiola a Key-Lindenová k sebe správali veľmi profesionálne.

V skutočnosti Gaxiolu pri prvom stretnutí trochu vyľakal Key-Lindenovej silný južanský prízvuk.

Postupom času sa však ich vzťah zlepšil, keď sa začali navzájom otvárať a Key-Linden jej často dával malé darčeky zo svojich ciest.

Ich vzťah sa v priebehu rokov ešte viac zblížil, keďže obaja trpeli rozvodom a stratou blízkych. Dokonca aj ich deti sa spriatelili a chodili si navzájom na svadby.

Key-Lindenová usporiadala aj detskú oslavu pre svoju staršiu dcéru. „Chodili sme do mnohých domácností, pretože moja mama upratovala,“ povedal Nichol. „Mohla som pozorovať rôzne životné štýly a osobnosti. Nikto nebol ako Pam. Pam sa stala ako rodina.“

Keď Key-Linden zomrel, Margaret pokračovala v upratovaní domu až do smrti svojho druhého manžela o rok neskôr. S ťažkým srdcom sa rozlúčila s domom, ktorý upratovala 43 rokov ako upratovačka.

„Bolo to srdcervúce a pomyslela som si: ‚To bola aj polovica môjho života,'“ povedala Gaxiola. „Lúčila som sa. Toto nebol dom, ktorý by som mala upratovať. Bol to druhý domov, do ktorého som mohla prísť a tešiť sa z neho.“

V tom istom čase sa Naranjo vydala za svoju stredoškolskú lásku a hľadali si dom, kde by si založili rodinu.

Naranjo vždy chcela žiť v Ridgecreste, ale nemala šťastie nájsť v tejto štvrti žiadny dom na predaj. Nakoniec mala šťastie, keď jej matka, správkyňa domu Key-Linden, povedala, že je na predaj.

Naranjo bola veľmi nadšená, ale skôr ako urobila nejaký odvážny krok, najprv sa spýtala svojej sestry Moniky Garciovej, či by dom nechcela kúpiť.

„Spýtala sa ma: ‚Sestrička, keďže si staršia ako ja, máš záujem kúpiť Pamin dom?'“ Garciová si spomína. „Povedala som: ‚Nie, ale ak to robíš, bolo by to krásne. Bola by to pocta nielen Pam, ale aj mojej mame.“

Naranjo kúpila dom so všetkým, čo v ňom bolo, a teraz pracuje na niektorých zmenách, aby sa naozaj cítila ako vo svojom vlastnom dome.

Nemohla si pomôcť a spomínala na všetky pekné spomienky, ktoré s rodinou v dome prežila.

„V tomto dome je odtlačok celej mojej rodiny,“ povedala Naranjo. „Bolo to také emotívne.

Bola taká šťastná, že konečne vlastní svoj vysnívaný dom a môže v ňom so svojou rodinou vytvárať nové spomienky. „V živote sme zažili ťažké chvíle. Toto bolo vždy miesto, kam sme mohli prísť a nadýchnuť sa. A snívať.“

Ak si chcete pozrieť viac fotografií tohto krásneho domu, navštívte stránku Nichol Naranjo na Instagrame.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena ide so svojou mamou do domu, ktorý upratovala celé desaťročia, a sníva o tom, že v ňom bude žiť – a teraz to aj robí”