Žena si adoptuje chlapca, ktorého si nikto nechcel adoptovať: pozrite sa, ako teraz vyzerá

Tento svet sa stal krutým miestom, najmä pre ľudí so zdravotným postihnutím, ktorí sa snažia zapadnúť do spoločnosti.

Títo ľudia túžia po tom, že budú prijatí, no žiaľ, vždy sa nájdu nepríjemné pohľady ľudí, ktorí nie sú ochotní akceptovať ich zdravotní stav.

Rustam je mladý chlapec s deformáciami, ktoré po sebe zanechali jeho rodičia. Bol daný na adopciu, no ako všetci vieme, málokto je ochotných deťom ako on otvoriť dvere do svojich sŕdc a domovov.

Osud to našťastie zariadil tak, že si ho všimla žena menom Nika Zlobina, ktorá pripravovala dokumenty o adopcii, keď náhodou narazila na jeho fotografiu a jeho životný príbeh.

Potom si dala za úlohu nájsť Rustamovi milujúci domov, no nakoniec si ho sama adoptovala.

„Pripravovala som papiere na adopciu a bola tam databáza s fotkami detí a náhodou som videla fotografie Rustama,“ vysvetlila Nika.

Prvá vec, ktorú táto žena urobila pre tohto výnimočného chlapca, bolo vytvorenie instagramového účtu, aby predstavila všetky deti, ktoré hľadajú rodinu.

Uverejnila video, ako Rustam tancuje, čo upútalo pozornosť mnohých ľudí. A hoci sa pod týmto videom objavilo veľa pozitívnych komentárov, našli sa aj také, ktoré dokážu napísať skutočne zlí ľudia.  „Niektorí napísali, že tento ‚čudák‘ nebude nikdy adoptovaný. Bola som vydesená, koľko ľudí napísalo negatívne komentáre a boli medzi nimi dokonca aj mladé mamičky s deťmi,“ povedala Nika.

Jej najväčším želaním bolo bojovať proti mylnej predstave, že zdravotne znevýhodnené deti nie sú tou najlepšou voľbou, pokiaľ ide o adopciu. Nika dúfala, že ľudia pochopia, že tieto deti si zaslúžia šancu. Aj kvôli tomu uverejnila video o každodennej rutine s Rustamom, to ako sa smeje a spôsob, akým prejavoval šťastie, keď bol v blízkosti správnych ľudí.

„Každý si väčšinou želá, aby si adoptovali blonďavé krásne bábätká, a na takéto deti je dlhý rad; medzitým iní trpia bez rodičov,“ napísala Nika.

Vtedy sa rozhodla, že si Rustama adoptuje. Ona a jej manžel boli šťastní, že sa stali rodičmi tohto sladkého chlapca, ktorý vyžaroval radosť, kamkoľvek išiel.

Táto adopcia poslúžila ako inšpirácia pre ďalších ľudí, ktorí plánovali týmto spôsobom privítať dieťa do svojho života. „Jedna žena napísala, že sa bojí chodiť so svojou dcérou, ktorá má Downov syndróm, a dodala, že moje príspevky jej dodávajú odvahu. Vďaka tomu teraz neváha chodiť s dcérkou na prechádzky,“ napísala Nika.

 

Žena a jej manžel robia všetko, čo je v ich silách, aby ochránili svojho syna a naučili svet, že na odlišnosti nie je nič zlé. V skutočnosti sú to rozdiely, ktoré z nás robia jedinečnými.

Dnes má Rustam deväť rokov a žije najlepší možný život.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena si adoptuje chlapca, ktorého si nikto nechcel adoptovať: pozrite sa, ako teraz vyzerá”