10 príkladov toho, prečo je také dôležité zapnúť si v aute bezpečnostné pásy

Šokujúce fotografie krvavých modrín, ktoré môžu zanechať bezpečnostné pásy po nehode, sú reálnymi symbolmi ľudí, ktorí to prežili a rozhodli sa hovoriť o význame týchto pásov.

Táto iniciatíva je súčasťou kampane NZTA (New Zealand Transport Agency) na zníženie počtu úmrtí na cestách Nového Zélandu.

Podľa nich každý rok zomiera 90 ľudí len preto, že sa odmietnu alebo zabudnú pripútať. Vo väčšine prípadov to sú mladí ľudia z vidieka.

Na týchto fotografiách sa nachádza 10 osôb, ktorí prežili haváriu. Ich zranenia boli obnovené spoločnosťou špecializujúcou sa na make-up a maskérstvo.

  1. Liam Bethell

Image credits: ourproductionteam

  1. Kahutia Foster

Image credits: ourproductionteam

„Bezpečnostné pásy dokážu aj v reálnom živote po sebe zanechať takéto značky,“ povedala Natasha McKayová, lekárka na pohotovosti, ktorá sa rozhodla zdieľať svoje skúsenosti s projektom. „Pravdou ale je, že zachraňujú ľudské životy.“

  1. Dion Perry

Image credits: ourproductionteam

Kampaň bola zverejnená na billboardoch po celej krajine a tí, čo prežili, uverejnili emotívne videá svojich príbehov. Cieľom je, aby ľudia zdieľali svoje skúsenosti a zdôrazňovali dôležitosť bezpečnostných pásov.

  1. Dan Mason

Image credits: ourproductionteam

  1. Rick Hyra

Image credits: ourproductionteam

NZTA, ktorá úzko spolupracovala s marketingovou komunikačnou spoločnosťou Clemenger BBDO, sa snažila zmeniť postoje niektorých mužov, ktorí bezpečnostné pásy považujú za doplnkovú možnosť, a nie nutnosť zachraňujúcu životy.

„Štúdie nám ukázali, že si myslia, že bezpečnostné pásy sú určené pre deti, starých ľudí a pre všetkých ostatných, len nie pre nich.“

  1. Dylan Chirnside

Image credits: ourproductionteam

  1. Willy Carberry

Image credits: ourproductionteam

V roku 2014 vozidlo Willyho Carberryho vrazilo do stĺpu obrovskou rýchlosťou a potom sa prevalilo na stranu. Prežil strašnú nehodu len preto, že mal na sebe bezpečnostný pás.

  1. James McDonald

Image credits: ourproductionteam

„Do čerta, jednoducho si zapnite bezpečnostné pásy! Toto je odkaz pre všetkých, ktorí si myslia, že sú nesmrteľní. Dnes nemusíte mať šťastie a bude to vaša chyba. Nezáleží na tom, či ide o jazdu do obchodu alebo niekam na výlet. Nikdy neviete, čo na vás čaká za rohom.“

  1. Will Giles

Image credits: ourproductionteam

  1. James Liberon-Fick

Image credits: ourproductionteam

„Ak sa nepripútate, riskujete svoj vlastný život.“

 

Pozrite si dojímavé video jedného z mužov (nutná znalosť angličtiny).

A ako ste na tom vy? Zapínate si v aute bezpečnostné pásy?

zdroj:boredpanda.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “10 príkladov toho, prečo je také dôležité zapnúť si v aute bezpečnostné pásy”