Dievča s Downovým syndrómom, ktoré lekári posielali do ústavu, sa postupne stáva topmodelkou

Oslava rozmanitosti a rozdielov medzi ľuďmi vo svete by mala byť samozrejmosťou bez ohľadu na to, v akej krajine žijete.

Aký nudný život by bol, keby sme všetci vyzerali a správali sa úplne rovnako?

V posledných rokoch môžeme vidieť nemalú snahu o to, aby sa ľudia s istými nevýhodami začlenili do mnohých oblastí života. Len preto, že sa niekto líši od „normy“, nie je o nič menej schopný.

Kennedy Garcia je dievča, ktorému lekári odporučili, aby ju rodičia dali do ústavu, ešte ako novorodenca. Má Downov syndróm a lekári jej matke povedali, že v dôsledku toho bude mať nízku kvalitu života.

Obávali sa, že v dospelosti bude musieť nosiť plienky a bolo by lepšie, keby bola umiestnená v špecializovanom ústave pre jej vlastné dobro.

Jej mama Renee sa rozhodla, že ich všetkých vyhodí z nemocničnej izby.

Nehodlala sa vzdať svojho dieťaťa a čas ukázal, že bola múdrejšia ako všetci lekári, ktorí jej radili.

V súčasnosti Kennedy súťažila na celoštátnych tanečných súťažiach a robila modelku pre top značky v Spojených štátoch.

Bojovala aj s rakovinou, leukémiu prekonala železnou vôľou a statočnosťou.

Renee povedala: „V tú noc, keď Kennedy prišla na svet, mi zlomilo srdce, keď som sa dozvedela, že má Downov syndróm, pretože ma kŕmili iba negatívnymi názormi. Veď lekári a zdravotné sestry naozaj nemohli vedieť, aká budúcnosť čaká moje dieťa.

Kennedy určite dokázala, že prekážky sú na to, aby sa prekonávali. Stihla už robiť modelku pre American Girl a Justice Clothing, okrem toho podpísala zmluvu talentovou agentúrou KMR Diversity.

Pravidelne lieta do Hollywoodu a New Yorku na konkurzy, ale rada trávi čas aj so svojím priateľom Matthewom, ktorý má tiež Downov syndróm.

Čo sa týka lekárov, ktorí ju chceli umiestniť do ústavu, Renee má len jeden názor.

„Je šokujúce, akí boli všetci dezinformovaní, a bolo to len pred 15 rokmi,“ povedala. „Je mi smutno, že som márnila čas smútením pri chvíľach, ako je nakupovanie plesových šiat, pretože som bola skutočne presvedčená, že ich nikdy nebude potrebovať.“

Renee a Kennedy si teraz našli čas na turné po školách, kde vzdelávajú deti všetkých vekových kategórií o tom, čo je Downov syndróm a ako môžu podporiť ľudí, s ktorými sa stretávajú a ktorí majú toto ochorenie.

„Všetci sme na ňu neuveriteľne hrdí na všetko, čo dosiahla. Je to úžasné dievča a všetci sme šťastní, že ju máme v našich životoch.“

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dievča s Downovým syndrómom, ktoré lekári posielali do ústavu, sa postupne stáva topmodelkou”