štvrtok, 13 júna, 2024

Lina Medina: Najmladšia matka v histórii medicíny, ktorá nikdy nenašla spravodlivosť

Pre zvláštnu poruchu malo dievčatko pubertu vo veľmi skorom veku, čo sa prejavilo rastom ochlpenia, rastom pŕs a nástupom menštruácie vo veku dvoch rokov a ôsmich mesiacov.

Najtraumatickejšia časť však príde o niekoľko rokov neskôr.

Okolo piateho roku začalo malé dievčatko vyvolávať obavy kvôli nadmernému rastu bruška. Miestni obyvatelia a jej rodičia si najskôr mysleli, že ide o nejakú kliatbu, no po tom, čo išli k šamanom bez pozitívnych výsledkov, rozhodli sa vycestovať pešo do mesta Pisco hľadať lekársku pomoc.

Pôrod

V meste sa Line venoval doktor Gerardo Lozada, ktorý po vyšetrení spolu s ďalšími odborníkmi zistil, že je v 7. mesiaci tehotenstva. Šokujúca skutočnosť motivovala lekára, aby podstúpila cisársky rez.

14. mája 1939 len 5-ročné dievčatko porodilo zdravé bábätko s hmotnosťou 2 kilogramy, 700 gramov a 48 centimetrov, ktoré neskôr dostalo meno Gerardo na počesť lekára, ktorý dieťa priviedol na svet.

Správa o jej narodení obletela celý svet. V Spojených štátoch bolo pre hlásenie správ prerušené vysielanie incidentov spred druhej svetovej vojny.

Rodina bola dokonca pozvaná na svetovú výstavu v New Yorku, aby bola vystavená ako niečo groteskné, všetky výdavky zaplatili, ale odmietli.

Dieťa boha slnka

Vzhľadom na nízky vek malého dievčatka ju mnohí v meste začali považovať za akúsi „Pannu Máriu“ a že porodila „syna boha slnka“, čo je myšlienka v súlade s príbehmi staroveká ríša Inkov.

Táto sláva však skrývala poburujúcu skutočnosť: Lina bola znásilnená a jej útočník jednoducho mlčal. Z tohto dôvodu sa začalo vyšetrovanie a Linin otec Tiburcio Medina bol niekoľko dní uväznený, kým ho neprepustili, pretože sa proti nemu nenašli žiadne dôkazy.

Niekoľko dní po prepustení padlo podozrenie na jedného z jeho bratov, ktorý trpel duševnými poruchami. Nikdy sa nezistilo, kto bol otcom dieťaťa, ktoré vyrastalo v náboženskej viere a správalo sa k matke ako k sestre.

 

zdroj

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z...

Prečítaj si aj

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z...

Keď zistia, že je bohatý, chcú sa nasťahovať k synovi: títo rodičia vyvolali diskusiu

Všetci rodičia očakávajú, že jeho deti budú úspešnejšie ako...

Skutočný Príbeh: „Moja matka žiada, aby som otehotnela a dala dieťa sestre – ona nemôže mať deti.“

Keď sa tešíte na svadbu a odpočítavate dni jeden po druhom, myslíte len na to, aký dokonalý bude váš spoločný život so spoločným bytom,...

Svoj byt som si zariadila do socialistického štýlu. Vrátila som sa späť do roku 1986. Susedia ma stále navštevujú

Byt v socialistickom štýle je pre mnohých Slovákov snom aj nočnou morou. Niektorí z nás s takýmto zariadením stále bojujú, najmä keď si ho...

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z nás určite nespája s ničím príjemným. Bohužiaľ, niekedy sa tomu nedá vyhnúť.Ak ste už niekedy...
Verified by MonsterInsights