Takto vyzerá politička, ktorá sa na nič nehrá a robí si svoju prácu tak, ako každý bežný človek

Ylva Johannsonová nie je obyčajná politička. Kariéra tejto inšpiratívnej ženy bola celkom pôsobivá. Narodila sa 13. februára 1964 vo Švédsku a počas svojej kariéry zastávala rôzne funkcie vo švédskej vláde.

Johanssonová bola ministerkou školstva v rokoch 1994 až 1998. V rokoch 2004 až 2006 bola ministerkou starostlivosti o seniorov a zdravotníctva a v rokoch 2014 až 2019 bola ministerkou práce.

Po úspešnej kariére v domácej politike bola vymenovaná za eurokomisárku pre vnútorné záležitosti.

Predsedkyňa EK Ursula von der Leyenový ju začiatkom marca 2020 poverila, aby koordinovala reakciu Európskej únie na pandémiu COVID-19.

Po dlhých hodinách v práci sa nedávno na sociálnych sieťach objavila jej fotka, ako čaká na vlak. Videli ju jesť jedlo z rýchleho občerstvenia počas čakania, rovnako, ako to robí mnoho bežných ľudí.

Johanssonová opisuje svoj prínos do švédskej a európskej politiky, ako aj svoje úspechy v tejto oblasti takto: „Som len pracovníčka.“

Ľudia po celom svete chválili komisárku za jej prirodzené správanie po tom, čo sa táto fotografia stala virálnou.

„Nepotrebuje špeciálne jednotky ani obrnené vozidlá, aby ju chránili, pretože pracuje v prospech iných,“ napísala jedna osoba.

Myslíte si, že každý politik by sa mal chovať takto?

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Takto vyzerá politička, ktorá sa na nič nehrá a robí si svoju prácu tak, ako každý bežný človek”