Žena si chcela vybrať peniaze z banky. Keď pracovníčka uvidela zostatok na jej účte, zostala zaskočená…

„Chcela by som si vybrať 10 dolárov,“ povedala staršia žena, keď dala svoju bankomatovú kartu zamestnankyni v banke. „Prosím, použite bankomat na výbery nižšie ako 100 dolárov,“ naviedla ju pracovníčka.

Staršia žena sa opýtala: „Prečo?“ Pracovníčka v banke jej okamžite vrátila bankomatovú kartu a povedala: „To sú pravidlá, odíďte, ak už nič iné nepotrebujete. Za vami je ešte veľa zákazníkov.

Po krátkom tichu staršia žena vrátila svoju kartu zamestnankyni a prosila: „Prosím, pomôžte mi vybrať všetky peniaze, ktoré mám.

Keď bankárka skontrolovala zostatok na účte, bola prekvapená. Úctivo prikývla, naklonila sa k nej a povedala: „Na účte máte 300 000 dolárov, ale banka momentálne nemá takú vysokú hotovosť. Mohli by ste prísť zajtra?“

100 US dollar banknote                                                                      unsplash

Žena sa opýtala, akú sumu by si mohla vybrať hneď teraz. Bolo to 3000 dolárov, ktoré okamžite dostala na ruku. Následne si do kabelky vložila 10 dolárov a požiadala zamestnankyňu banky, aby zvyšnú sumu vložila na jej účet.

Ponaučenie z tohto príbehu: Nesúďte starších, tejto zručnosti sa učia celý život!

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena si chcela vybrať peniaze z banky. Keď pracovníčka uvidela zostatok na jej účte, zostala zaskočená…”