Žena stretávala bezdomovca každý deň: TOTO urobila, aby bol opäť šťastný

Život je nepredvídateľný a nikdy nevieme, čo nás čaká. Muž menom Raimundo Arrudo Sobrinho to vie najlepšie.

Počas vojenskej diktatúry, ktorá sužovala Brazíliu v 70. rokoch, sa stal bezdomovcom a dlhých 35 rokov života strávil na ulici.

Vyzeral zanedbane, takmer nikto sa k nemu nepribližoval a preto bol väčšinou úplne sám. Jeho jedinými spoločníkmi boli papiere a pero.

Bol básnikom, no jeho básne nikto nikdy nečítal.

Všetko sa to malo zmeniť, keď mu do cesty prišla veľmi zvláštna žena menom Shalla.

Všimla si, že Raimundo vždy niečo píše a jej zvedavosť ju nenechala pokojnou, kým jedného dňa za ním neprišla a nespýtala sa ho na jeho papiere.

 

Keď si prečítala jeho prácu, zostala v šoku. Jeho talent ju prinútil niečo urobiť a jej čin navždy zmenil život tohto muža.

Shalla vedela, že by bola škoda, keby sa jeho básne nedostali do sveta, a tak ich zdieľala na Facebooku spolu s jeho životným príbehom.

Príspevok si získal pozornosť mnohých ľudí, ktorí tvrdili, že jeho práca bola skutočne výnimočná. Zdieľali to so svojimi priateľmi a čoskoro viac ako 100 000 ľudí sledovalo stránku venovanú Raimundovi a nevedeli sa dočkať, kedy na nej budú ďalšie básne.

Najneuveriteľnejšie bolo, že jeden z ľudí, ktorí narazili na stránku na Facebooku, bol Raimundov dávno stratený brat.

Pod špinavým oblečením a dlhou bradou spoznal Raimunda a kontaktoval ho. Naplánovalo sa dojímavé stretnutie a dotklo sa sŕdc mnohých ľudí.

Raimundo sa stretol so svojou rodinou, ktorá mu ponúkla, aby žil s nimi. Konečne získal miesto, ktoré by mohol nazvať domovom.

Roky strávené na ulici sú už minulosťou.

Raimundov neuveriteľný životný príbeh bol uvedený v dokumente „The Conditioned“.

Učí nás, že bez ohľadu na naše bohatstvo alebo vzhľad, všetci sme len ľudia, ktorí potrebujú trochu lásky a podpory, aby našli svoje miesto na tomto svete.

 

Zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena stretávala bezdomovca každý deň: TOTO urobila, aby bol opäť šťastný”