6 Tipov, ako môžete byť vo vzťahu spokojnejší, ak prijmete tieto skutočnosti…

Najlepšie pochopíme človeka, ktorý už podobnú situáciu zažil, všetko pokazil, no zo svojich chýb sa poučil. Toto je 6 tipov od rozvedených žien, ktoré vám pomôžu pochopiť samé seba a predísť kolapsu vo vzťahu.

  1. Nečakajte, že sa zmení

Muža možno len motivovať, aby sa stal lepším, inšpirovať k činom, ale nesnažiť sa ho prevychovať. Toto je už dospelá osobnosť s rozvinutým charakterom a pohľadom na život, takže je taký, aký je a nikdy sa nestane iným.

photo of man and woman laughing during daytime                          unsplash

  1. Nečakajte, že vám v akejkoľvek situácii vyjde v ústrety

V každom vzťahu je hlavnou vecou vzájomné porozumenie a schopnosť hľadať kompromis. Ľudia by sa mali poznať, aby úspešne vyhladili všetky ostré hrany a našli riešenie aktuálneho problému. Obaja partneri by mali napredovať, nie len jeden.

  1. Nebráňte svojmu mužovi robiť veci za vás

Väčšina moderných žien nedovolí partnerovi, aby sa o ne staral alebo sa nejako prejavil, pretože sa tak necítia silné a strácajú svoje sebavedomie. Áno, ste nezávislá a silná žena, no občas si môžete dovoliť byť slabá vedľa svojho milovaného muža. Netreba zastavovať jeho prejavy, keď sa chce o vás starať a záleží mu na vašom šťastí.

  1. Mlčanie nepomôže vyriešiť konflikt

Akýkoľvek konflikt alebo nedorozumenie by sa malo prediskutovať v pokojnom prostredí. Netreba pred tým utekať, lebo takto sa nič nevyjasní, len zhorší. Treba pamätať na to, že vo vzťahu treba povedať všetko, čo sa nahromadilo, a nebáť sa dotknúť aj niektorých citlivých tém. Aby sa to už v budúcnosti neopakovalo, je potrebné sa navzájom vnímať a ​​počúvať.

man holding hand of woman standing near tree                          unsplash

  1. Nedovoľte, aby vás ovládli emócie a pocity

Pre ženu je veľmi ťažké obmedziť svoje emocionálne pudy, preto im najčastejšie podľahne práve nežnejšie pohlavie.

Môžete ovládať svoju emocionalitu. Napríklad, ak máte pocit, že sa hneváte, počítajte do 10 a urobte niekoľko nádychov a výdychov.

  1. Nebráňte láske

Dajte svojmu mužovi všetku lásku, nehu, náklonnosť a vášeň. Takéto pocity netreba mať neustále pod kontrolou, práve naopak!

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “6 Tipov, ako môžete byť vo vzťahu spokojnejší, ak prijmete tieto skutočnosti…”