Máte intenzívne sny? Najlepšie urobíte, ak si ich začnete zapisovať hneď po prebudení

Mohlo by ísť o životnú zmenu, ktorá spája vašu myseľ a telo nielen v čase bdenia, ale aj spánku. Aké výhody z toho vyplývajú?

Ľahšie prebúdzanie

Máme tendenciu zabúdať na svoje sny hneď, ako sa zobudíme a hneď sa vrháme do koľají uponáhľaného života.

Nájdenie si tichej chvíľky môže mať pre myseľ regeneračné účinky. Umožní vám to dostať späť do popredia nespracované problémy, na ktoré má telo tendenciu tlačiť, aby vám poskytlo viac energie na fungovanie počas celého dňa.

photo of green and brown backgroundunsplash

Čím bližšie spojíme väzbu medzi správaním sa v mysli, tým viac zlepšíme spánkový cyklus a celkové zdravie. Hovorí sa, že sny sú oknom do duše.

Odhaľujú vzorce myslenia

Zaznamenávanie snov môže v priebehu času odhaliť vzorce opakujúcich sa snov. Čoskoro si začnete všímať dôležité detaily, prítomnosť určitých bytostí, dokonca aj tých, ktoré v reálnom svete nepoznáte.

focus photography of printed boardunsplash

Čím viac sa s týmito detailmi pri bdení zoznámite, tým viac povedomia a sily budete mať vo sne, aj keď spíte.

Navyše opakované sny a symboly môžu odhaľovať vaše myšlienkové vzorce, strachy, túžby a skryté veci, ktoré vás dlhodobo ťažia.

Vedomé snívanie

Keď si nájdete čas na zapísanie svojich podvedomých myšlienok, urobíte ich vedomými.

Trénujete svoju myseľ, aby si uvedomovala, čo je pre vás dôležité. To dokonca aj vášmu podvedomému mozgu uľahčuje vedieť, kedy sa mu to sníva. Táto úroveň vedomia v bezvedomí umožňuje lucidné (vedomé) snívanie. Keď snívate, uvedomujete si to a môžete to ovládať.

 

Zdroj: higherperspectives.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Máte intenzívne sny? Najlepšie urobíte, ak si ich začnete zapisovať hneď po prebudení”