Starý babský trik. Polejte orchidejku citrónovou vodou. POZRITE SA, AKO SA ODVĎAČÍ

Listy budú lesklejšie a mäsitejšie, korene budú hrubšie a samotná orchidea začne produkovať nové stonky kvetov! Začnite polievať orchideu citrónovou vodou (s citrónovou šťavou alebo kyselinou citrónovou) a kvet sa vám bude meniť pred očami!

Citrónová šťava okrem svojej hlavnej funkcie zabraňuje aj tvorbe plesní na korienkoch. To znamená, že ak začnete orchideu pravidelne zalievať citrónovou vodou, bude zdravšia a nebudete musieť kupovať ďalšie prostriedky na jej oživenie! Orchidey veľmi dobre reagujú na okyslenú vodu.

Na zalievanie orchidey použite 2 g kyseliny citrónovej (o niečo menej ako 1/2 lyžičky) na 1 liter vody. Ak chcete použiť čistú citrónovú šťavu v pomere 1 lyžička na 1 liter vody.

Tekuté hnojivo môžete najskôr naniesť na listy a potom rastlinu ponoriť do tekutiny na 15 minút. Táto kombinácia zalievania poskytne rastline rýchly a pozitívny účinok!

Zdroj: cpykami.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Starý babský trik. Polejte orchidejku citrónovou vodou. POZRITE SA, AKO SA ODVĎAČÍ”