V obchode ukradla 5 vajec pre svoje deti. Namiesto zatknutia ju čakalo obrovské prekvapenie

Chudoba už neraz prinútila ľudí urobiť niečo, čo by v normálnej situácii nikdy neurobili. Preto, keď mala žena voľbu ukradnúť alebo nechať deti hladovať, bez váhania si vybrala tú prvú. Vzala si len 5 vajec, no netrvalo to ani minútu a okamžite bola chytená.

Keď na miesto činu prišiel policajt William Stacy a vypočul si jej príbeh, namiesto toho, aby ju potrestal, rozhodol sa jej radšej pomôcť.

Pani Johnsonová vychováva dve dcéry, netere a dvoch vnukov vo veku od 1 do 3 rokov. Žije len zo 120 dolárov mesačne. Ako keby toho nebolo málo, minulý týždeň ju niekto okradol a rodina tak bola na pokraji hladovania. V sobotu už nejedli dva dni, preto sa žena rozhodla odísť do miestneho supermarketu. So sebou mala len o niečo viac ako 1 dolár a odhodlanie kúpiť 5 vajec.

Zúfalstvo však nastalo, keď zistila, že vajíčka sú o niečo drahšie, no aj napriek tomu si do vreciek vložila 5 kusov. Bohužiaľ, netrvalo dlho a rozbili sa. „Nie som veľmi dobrá zlodejka,“ povedala.

Zamestnanci v obchode ju zastavili hneď po tom, ako si všimli, že jej vaječný žĺtok a bielok vytekajú z oboch vreciek. Nešťastná žena sa okamžite priznala, že ich ukradla, aby mohla nakŕmiť svoju rodinu. Na miesto prišla polícia, keď si však dôstojník William Stacy vypočul jej príbeh, rozhodol sa, že ju nezatkne.

Všetci sa rozhodli, že nebudú podávať žalobu na pani Johnsonovú a nechali ju ísť domov. Keď ju však prišiel navštíviť dôstojník priamo k nej domov, bola presvedčená, že ju prišiel zatknúť. Začala plakať.

Dôstojník sa jednoducho rozhodol ubezpečiť sa, že jej príbeh nebol klamstvom a prišiel sa pozrieť na jej dom. Vidiac chudobu v rodine, pochopil, že žena neklamala a skutočne bola poháňaná zúfalstvom.

Policajt jej kúpil krabičku vajec, a keď sa ho žena spýtala, ako sa mu môže odvďačiť, iba ju požiadal, aby už v obchode nikdy nekradla. Krátko pred odchodom ju objal a tento moment bol zachytený na mobilnom telefóne Roberta Trippa, ktorý fotku uverejnil na ja svojom Facebooku.

Nasledujúci deň sa William a niektorí jeho kolegovia objavili pred domom ženy s dvomi autami jedla pre celú jej rodinu. „Naposledy, čo som videla toľko jedla pokope, som mala 12 rokov a žila som so svojou babičkou,“ povedala pani Johnsonová. „Plakala som celý deň.“

Následne sa dôstojníci rozhodli vytvoriť fond v družstevnej úverovej spoločnosti, aby pani Johnsonová mohla dostať dary. Netrvalo dlho, a po uverejnení jej príbehu na internete začala prichádzať pomoc od neznámych ľudí.

Dôstojník povedal, že mu volali ľudia nielen z celých Spojených štátov amerických, ale aj zo zvyšku sveta s vďačnosťou a túžbou poslať pani Johnsonovej peniaze, jedlo a oblečenie.

„Táto žena už nebude hladovať,“ povedal policajný dôstojník.

zdroj:wakeupyourmind.net

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “V obchode ukradla 5 vajec pre svoje deti. Namiesto zatknutia ju čakalo obrovské prekvapenie”