6 Pravidiel požičiavania peňazí vaším priateľom. Existuje možnosť, že prídete aj o dobre kamarátstvo!

Bez ohľadu na to, aké sú vaše vzťahy, peniaze ich môžu zničiť. Keď vás váš priateľ požiada, či by ste mu mohli požičať nejaké peniaze a zabezpečí, aby vám ich čo najskôr vrátil, určite by ste mu chceli pomôcť. Ale ste si istý, že to nie je koniec vášho priateľstva? Pamätajte na týchto 6 pravidiel, keď požičiavate peniaze svojim známym.

Diskutujte o ďalších možnostiach

Peniaze nie sú vždy spôsob, ako sa dostať z problémov. Takže namiesto požičiavania peňazí sa môžete opýtať svojho priateľa, či mu môžete pomôcť pri riešení problému.

person holding U.S. dollar banknote                                                                             unsplash

Požičajte sumu, ktorú si môžete dovoliť stratiť

Dokonca aj vaši najdrahší priatelia vás môžu oklamať a nikdy vám nevrátia peniaze. Bez ohľadu na to, ako veľmi ich máte radi, veríte, či ako veľmi im chcete pomôcť, nikdy nepožičiavajte sumu, ktorá by podkopala vašu finančnú situáciu. Ak ste v ochotný prísť o 1 000 eur, môžete ich dať svojmu priateľovi. Ale ak je to všetko, čo máte, potom sa pred požičiavaním peňazí zamyslite nad tým, ako budete môcť vyžiť.

Upriamte sa na hotovosť

Otvorenie kreditnej karty na vaše meno, aby ju mohol použiť váš priateľ, alebo žiadosť o spolu podpísanie pôžičky vás môže dostať do situácie, keď činy niekoho iného ovplyvňujú vašu úverovú históriu. Čo najskôr vylúčte túto možnosť a ak požičiavate peniaze, pracujte len s hotovosťou.

two Euro banknotes                                                                             unsplash

Zistite si všetky podrobnosti

Máte právo vedieť, prečo váš kamarát potrebuje peniaze. Nikto nedá peniaze bez dôvodu! Takže ak nedostanete žiadnu odpoveď, radšej už nič nedohadujte.

Diskutujte o úrokoch

Môže byť nepríjemné hovoriť o úrokoch, ale ak váš priateľ požiada o požičanie peňazí na niekoľko mesiacov, skutočne ich potrebujete. Nie je to pre váš zisk, len sa uistíte, že aj váš kamarát bude mať záujem vám čo najskôr vrátiť peniaze.

Zvážte dopad na vaše priateľstvo

Myslite na to, že ak stratíte svoje peniaze, budete môcť zachrániť vaše priateľstvo? V prípade, že si tým nie ste istí, povedzte „nie“ alebo porozmýšľajte nad tým, že peniaze dáte, nie požičajte. Ak dáte svojmu priateľovi peniaze a nikdy ich nepožiadate späť, vaše priateľstvo nebude pod stresom z nesplatených dlhov.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “6 Pravidiel požičiavania peňazí vaším priateľom. Existuje možnosť, že prídete aj o dobre kamarátstvo!”