štvrtok, 13 júna, 2024

Ako vysvetliť priateľke, ktorá sa vždy sťažuje, že tento svet jej nie je nič dlžný?

Všetci žijeme vo svete plnom rôznych ilúzií. Ľudia, ktorí majú minimálny kontakt s „vonkajším svetom“, si sami vytvárajú realitu, ktorú nahrádzajú vlastnými dohadmi o tom, ako by mali či nemali veci vyzerať. Tieto svety sú často pod vplyvom ružových okuliarov a môže byť veľmi nepríjemné, keď sa z ničoho nič musíte postaviť pred nepríjemnú pravdu. Ako vysvetliť priateľke, ktorá sa vždy sťažuje, že tento svet jej nie je nič dlžný?

pink framed sunglasses with yellow lensunsplash

To vôbec neznamená, že teraz musíte nenávidieť všetkých, je to tak, že niekedy by ste sa mali pozrieť pravde do očí a neraz aj svojej najlepšej priateľke.

„Prepáč, som príliš zaneprázdnená a zabudla som ti zavolať“

Nepríjemná pravda je taká, že nikto nie je skutočne zaneprázdnený natoľko, aby nereagoval na vašu správu. Stanete sa závislí od okolností a čakáte na odpoveď, ale ľudia vám zámerne nechcú odpovedať. To je ten problém. Ak na vašu otázku dlho nemáte odpoveď, jednoducho na ňu prestaňte čakať. Pretože jednoducho nepríde.

Moje záležitosti sú dôležitejšie ako tie tvoje

Možno že máte vo svojom okolí človeka, ktorého poznáte osobne, ste si ním istý no aj napriek tomu bude v prvom rade myslieť na seba a svoje problémy. Je dôležité vedieť, ako povedať „nie“, pretože to robia iba silní ľudia. A slabí, ako asi tušíte, sa jednoducho nechajú využívať. Nenechajte so sebou zametať a vždy myslite na svoje vlastné záujmy.

round gold and white analog clock reading at 7:10unsplash

 

Nemôžete vyhovieť každému

Toto je pravda, ktorú si treba vždy pamätať. Rôzni ľudia chcú rôzne veci, a ak doprajete všetkým to, čo chcú, môžete sa zmeniť na niekoho, kým vôbec nie ste. Jediný človek, ktorý potrebuje potešiť, ste vy. A taktiež vaši blízkych, ktorých názor je pre vás dôležitý. Tak či onak, vždy sa nájde niekto, kto vás bude kritizovať.

Ospravedlňovanie sa priateľke

Môžete sa vyhovárať a ľutovať koľko chcete, no takto nebudete mať čas žiť život, ktorý máte vo vašich najdivokejších snoch. Úspešní ľudia ignorujú svoje výhovorky. Stále len idú vpred a neľutujú sa. Ani základná fráza „dnes som unavený“ na vás nefunguje.

man wearing red long-sleeved shirt standing beside wallPhoto by Lovefreund

 

Nepríjemná pravda o myšlienkach

Na čo slúžia vzdušné zámky, ktoré vám behajú v myšlienkach? Definujú vás iba vaše činy. Koľko krokov podniknete, je iba na vás. Áno, musíte ísť kvôli tomu do sveta, ten však môže byť sivý, nehostinný a ostnatý. Je to len strach, ktorý stojí za príčinou toho, že o ňom viete len málo. Choďte na povrch, zbierajte skúsenosti a konajte!

Nemôžete pred sebou neustále utekať

Kamkoľvek vás osud zaveje, vždy a všade sa beriete so sebou. Problémy sa musia riešiť samostatne, treba na nich pracovať. A väčšina z nich sa nachádza vo vašej mysli, preto je najlepšie, aby ste začali od seba.

silhouette photo of a person running on roadunsplash

Svet vám nič nedlhuje

Bolo by čudné očakávať niečo od sveta len tak. Aj takému dobrému a úžasnému človeku, ako ste vy. Môžete čakať celý život, kým si vás svet všimne, pretože ste si istí, že si zaslúžite viac. Alebo môžete začať žiť svoj život práve teraz a otvoriť sa svetu. Takáto je realita.

Môže byť veľmi ťažké povedať si, že ste obyčajný človek, tak ako všetci ostatní. Áno, všetko vidíte a vnímate inak. Áno, vo vnútri ste dobrák a nikomu neprajete nič zlé. Ale bohužiaľ, to nestačí. Svet vás neuvidí, kým nezačnete konať. Pravda je taká, že si môžete pomôcť iba vy.

Nepríjemná pravda je málokedy podľa vášho vkusu, ale osviežujúca sprcha nie je zbytočná. Najmä pre tých ľudí, ktorí sú zvyknutí prenášať zodpovednosť za svoj život na iných.

Zdroj: takprosto.cc

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z...

Prečítaj si aj

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z...

Keď zistia, že je bohatý, chcú sa nasťahovať k synovi: títo rodičia vyvolali diskusiu

Všetci rodičia očakávajú, že jeho deti budú úspešnejšie ako...

Skutočný Príbeh: „Moja matka žiada, aby som otehotnela a dala dieťa sestre – ona nemôže mať deti.“

Keď sa tešíte na svadbu a odpočítavate dni jeden po druhom, myslíte len na to, aký dokonalý bude váš spoločný život so spoločným bytom,...

Svoj byt som si zariadila do socialistického štýlu. Vrátila som sa späť do roku 1986. Susedia ma stále navštevujú

Byt v socialistickom štýle je pre mnohých Slovákov snom aj nočnou morou. Niektorí z nás s takýmto zariadením stále bojujú, najmä keď si ho...

Dávate toaletný papier na záchodovú misu na verejných toaletách? – Robíte veľkú chybu!

Používanie záchodovej misy na verejných toaletách si väčšina z nás určite nespája s ničím príjemným. Bohužiaľ, niekedy sa tomu nedá vyhnúť.Ak ste už niekedy...
Verified by MonsterInsights