Prečo Freddie Mercury nikdy neodíde do zabudnutia: Neznáme fakty o legendárnom hudobníkovi

Volal sa Farrokh Frederic Bulsara, no celý svet ho poznal pod menom Freddie Mercury. Mnohí si boli istí jeho homosexuálnou orientáciou, no niektorí ľudia trvajú na tom, že celý život miloval jednu ženu.

Koncom 90. rokov všetci chlapci utekali domov, aby stihli začiatok seriálu „Highlander“, ktorého soundtrackom bola jedna z piesní od svetoznámej skupiny Queen.

Spevák Freddie Merkury sa stal legendou nielen vďaka svojej charizme, no najmä kvôli jeho nezabudnuteľnému a nenapodobiteľnému hlasu.  Život tohto speváka bol plný zaujímavých faktov. My vám ponúkame niekoľko z nich…

Život Freddieho Mercuryho: Čo mnohí nevedia

Freddie Mercury mal úžasnú energiu. Mohol vyjsť bez slov na pódium, zamávať mikrofónom a všetci fanúšikovia kričali od šťastia. Okrem svojej charizmy mal však aj obrovský talent. Počas spánku k nemu v sne prišla melódia a keď sa zobudil, okamžite začal s tvorením pesničky. Boli však časy, keď o jeho talente nemal nikto ani len tušenia.

Ako sa z Farrokha stal Freddie Mercury

Vo veku 8 rokov chodil do školy v meste Panchgani (150 km od Bombaja, India). Študoval tam na britskej internátnej škole. Pre jeho spolužiakov a učiteľov bolo meno Farrokh príliš ťažké na vyslovovanie, a tak im navrhol, aby ho volal Frederick. Neskôr, počas letných prázdnin, mu jeho babička začala hovoriť Freddie.

Priezvisko Mercury však vzniklo až po emigrácii do Británie, keď už vznikla skupina Queen. Hovorí sa, že s vlastným priezviskom by Freddie asi nebol taký populárny. V tom čase vládli v spoločnosti rasové predsudky. mali rasové predsudky v spoločnosti veľký význam. Mohol navždy zostať chlapcom, ktorého úspech v hudbe skončil vo veku 12 rokov po vytvorení školskej skupiny The Hectics. Už vtedy mal svoje ambície a vytvoril si vlastnú rockovú skupinu, v ktorej hral na klávesových nástrojoch.

Nakladač a filatelista

Dokonca ani také talenty ako Freddie Mercury neobišli zlé životné situácie. V študentských rokoch si teda musel zarábať peniaze ako nakladač na letisku Heathrow. Predstavte si, aký by bol slávny obchod, keby pri pokladni stál Freddie Mercury. Teraz už aj stolička, na ktorej sedel, je hodná miesta v múzeu.

Málokto vie, že Freddie bol filatelista. Už ako dieťa mal koníček v zbieraní známok. Mimochodom, mal dobrú zbierku známok zo Zanzibaru, Nového Zélandu, Británie, Jemenu a ďalších krajín. V súčasnosti tieto známky patria k významným expozíciám v Poštovom múzeu v Londýne.

Klavír na zvláštnych miestach

Freddie hral na klavír od detstva. A ak sa bežnému človeku zdalo, že je to len veľký a nehybný hudobný nástroj, pre Freddieho to bola skôr harmonika, ktorá sa ľahko zmestí do vrecka. S týmto nástrojom sa totiž dokázal pohybovať po rôznych miestach.

Vedel si ho položiť na čelo postele a keď mu do sna prišla melódia, mohol ju okamžite zahrať a nahrávať. Raz, keď bol na jednom z hotelov, požiadal zamestnancov, aby dali klavír do kúpeľne. Hovorí sa, že skladba Crazy Little Thing Called Love sa zrodila v kúpeľni mníchovského hotela len za 10 minút.

Sexuálna orientácia

Freddie Mercury sa počas svojho života spravidla snažil vyhýbať otázkam o svojej orientácii. Mnohí sú ale presvedčení o jeho netradičných názoroch na túto tému. Faktom však zostáva, že sám Freddie nazval jednu ženu láskou svojho života. Bola ňou Mary Austinová, ktorej po smrti zanechal väčšinu svojho majetku.

Cleo Rocosová, herečka a moderátorka mala v pamäti spomienku na to, ako Freddie Mercury vzal vtedy ešte princeznú Dianu do baru, kde sa schádzali homosexuáli. Diana bola navyše oblečená tak, aby nijako nevytŕčala z davu, no hovorí sa, že tam zostali len 20 minút.

Život Freddieho Mercuryho sa skončil pomerne skoro vo veku 45 rokov. Ale nie je pochýb o tom, že piesne skupiny Queen budú počúvať ešte deti našich detí.

 

Zdroj: ofigenno.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prečo Freddie Mercury nikdy neodíde do zabudnutia: Neznáme fakty o legendárnom hudobníkovi”