Ruky mladšie o 10 rokov. Maska na ruky s omladzujúcim efektom si vyrobíte doma aj vy

Vek ženy odhalí aj bežný pohľad na jej ruky a nepomôže ani to, ak si nalakuje nechty. Preto je vhodné, aby ste začali so starostlivosťou o vaše dlane o niečo skôr, ako je to nutné.  Pripravte si nechtíkovú masku ​​na omladenie rúk.

Starostlivosť o stav pokožky rúk by sa nemala obmedzovať len na mastný krém ráno a večer. Dôležitá je tu pravidelná komplexná starostlivosť. A nemusíte pri tom tráviť ani veľa času!

Napríklad, maska ​​na omladenie rúk sa pripraví len za 10 minút. A rovnako dlho ju treba nechať pôsobiť aj na samotnej pokožke rúk.  

Maska na báze nechtíka a rakytníkového oleja

V skutočnosti vám pokožka sama povie, kedy potrebuje výživu. Táto maska ​​na ruky je silným prírodným liftingom. Pomáha zmierniť praskliny, suchosť, odlupovanie a začervenanie. Neodmysliteľná starostlivosť v chladnej jeseni a zime, ktorej efekt je viditeľný ihneď po procedúre.

Na krásne ruky budete potrebovať:

  • 500 ml vody
  • 3 lyžičky škrobu
  • 1 polievková lyžica sušeného nechtíka lekárskeho
  • 1 lyžička rakytníkového oleja
  • 1 polievková lyžica olivového oleja

Ako pripraviť masku

500 ml vody nalejte do hrnca a priveďte k varu. Sušený nechtík zalejte vriacou vodou a nechajte lúhovať. Všetko sceďte a opäť priveďte k varu.

Medzitým zalejte škrob trochou studenej vody. Miešajte a nechajte pôsobiť 1-2 minúty. Keď odvar z nechtíka vrie, pridajte k nemu škrob, premiešajte a varte 2-3 minúty, kým sa nevytvorí želé.

Mierne vychladnuté bylinkové želé nalejte do misky. Pridajte k nemu olivový a rakytníkový olej, premiešajte. Zmes nechajte vychladnúť na prijateľnú teplotu.

Dôkladne si umyte ruky mydlom a ponorte ich do tejto zmesi. Nechajte pôsobiť 10 minút za pravidelného masírovania. Potom ich opláchnite teplou vodou a naneste krém.

Ak vám je ľúto produkt po procedúre vyliať, naneste si ho pred sprchou po celej dĺžke nôh. Masku nechajte pôsobiť alebo ju vmasírujte do pokožky po dobu 5 minút a potom ju jednoducho zmyte. Po sprche si naneste svoj obľúbený telový krém.

Ako vidíte, maska ​​na omladenie rúk je multifunkčná. Ide o ideálny produkt starostlivosti o pleť v chladnom období.

 

Zdroj: sovkusom.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ruky mladšie o 10 rokov. Maska na ruky s omladzujúcim efektom si vyrobíte doma aj vy”