streda, 22 mája, 2024

Slobodný otecko si adoptoval dievčatko s Downovým syndrómom, ktoré už odmietlo 20 rodín

41-ročný Talian Luca Trapanese vždy snívala o tom, že sa stane otcom. Bola to jeho túžba spoločne s jeho partnerom. Napriek tomu, že sa rozišli, stále sníval o otcovstve. Bol však sám, a preto mu nebolo dovolené vziať si dieťa na adopciu. Slobodný otecko ale urobil niečo, čo nikto nečakal.

Všetko sa zmenilo v roku 2017, keď bol konečne schopný požiadať o adopciu. Navyše, vedome si chcel adoptovať „problémové“ dieťa – s postihnutím alebo duševnou poruchou.

„Pre mňa, dieťa so zdravotným postihnutím nie je extrémnou, ale vedomou voľbou,“ uviedol.

V tom istom roku dostal telefonát a bol informovaný o dievčati Albe s Downovým syndrómom, ktorá mala iba 13 týždňov. Dieťa potrebovalo domov – jej matka ju odmietla v nemocnici.

Alba bola ponúknutá, aby si ju vzalo 20 rodín, ale všetci to odmietli. Luka šťastne súhlasil a okamžite si ju vzal domov. Nikdy nemal v náručí novorodenca, ale keď si ju doň vzal, okamžite si uvedomil, že to bolo správne rozhodnutie.

Slobodný otec si na prvom stretnutí s adoptovanou dcérou uvedomil, že Alba má rovnako silný charakter ako on. Všimol si, že rád komunikuje s inými ľuďmi, a tak ju Luke začal brávať na prechádzky do parku, múzea a niekedy aj do práce.

„Od 14 rokov som bol dobrovoľníkom a pracoval som s ľuďmi so zdravotným postihnutím, takže som mal dostatok vedomostí a skúseností,“ uviedol otecko Trapanese.

Luca Trapanese napísal knihu, v ktorej podrobne hovoril o tom, aké je to byť homosexuálnym oteckom vychovávajúcim dieťa so špeciálnymi potrebami.

Po vydaní knihy sa preslávil a často ho pozývajú do televíznych programov a verejných diskusií.

A život Alby dokumentuje na svojom Instagrame, kde dokazuje, že šťastie je možné aj napriek predsudkom!

Čo si myslíš o jeho šľachetnom čine?

zdroj

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Latest

Newsletter

spot_img

Don't miss

spot_imgspot_img

Matka sa nakloní, aby pobozkala svoje bábätko – tvár novorodenca roztápa jej srdce

Deti sú jednoducho fascinujúce. Zatiaľ čo matka bude vždy cítiť nežnú lásku a hlbokú náklonnosť k svojmu dieťaťu, tieto pocity vždy zdieľa aj dieťa,...

Máte túto pečiatku na občianskom? Tu je uvedené, na čo vlastne slúži – Veľa ľudí o tom nemá poňatia

Mnohí z nás nosia svoj občiansky preukaz každý deň pri sebe a používajú ho najmä ako doklad totožnosti. Na slovenských občianskych preukazoch sa však...

Manžel ju chcel vyhodiť, ale ja som ju vzala a zachránila. Povieme vám, ako obnoviť orchideu z jedného listu

Orchidea je jedinečná v tom, že aj keď sa zdá byť mŕtva, môžete sa pokúsiť vdýchnuť jej druhý život. Ak má orchidea zhnité listy...
Verified by MonsterInsights