Slobodný otecko si adoptoval dievčatko s Downovým syndrómom, ktoré už odmietlo 20 rodín

41-ročný Talian Luca Trapanese vždy snívala o tom, že sa stane otcom. Bola to jeho túžba spoločne s jeho partnerom. Napriek tomu, že sa rozišli, stále sníval o otcovstve. Bol však sám, a preto mu nebolo dovolené vziať si dieťa na adopciu. Slobodný otecko ale urobil niečo, čo nikto nečakal.

Všetko sa zmenilo v roku 2017, keď bol konečne schopný požiadať o adopciu. Navyše, vedome si chcel adoptovať „problémové“ dieťa – s postihnutím alebo duševnou poruchou.

„Pre mňa, dieťa so zdravotným postihnutím nie je extrémnou, ale vedomou voľbou,“ uviedol.

V tom istom roku dostal telefonát a bol informovaný o dievčati Albe s Downovým syndrómom, ktorá mala iba 13 týždňov. Dieťa potrebovalo domov – jej matka ju odmietla v nemocnici.

Alba bola ponúknutá, aby si ju vzalo 20 rodín, ale všetci to odmietli. Luka šťastne súhlasil a okamžite si ju vzal domov. Nikdy nemal v náručí novorodenca, ale keď si ju doň vzal, okamžite si uvedomil, že to bolo správne rozhodnutie.

Slobodný otec si na prvom stretnutí s adoptovanou dcérou uvedomil, že Alba má rovnako silný charakter ako on. Všimol si, že rád komunikuje s inými ľuďmi, a tak ju Luke začal brávať na prechádzky do parku, múzea a niekedy aj do práce.

„Od 14 rokov som bol dobrovoľníkom a pracoval som s ľuďmi so zdravotným postihnutím, takže som mal dostatok vedomostí a skúseností,“ uviedol otecko Trapanese.

Luca Trapanese napísal knihu, v ktorej podrobne hovoril o tom, aké je to byť homosexuálnym oteckom vychovávajúcim dieťa so špeciálnymi potrebami.

Po vydaní knihy sa preslávil a často ho pozývajú do televíznych programov a verejných diskusií.

A život Alby dokumentuje na svojom Instagrame, kde dokazuje, že šťastie je možné aj napriek predsudkom!

Čo si myslíš o jeho šľachetnom čine?

zdroj

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Slobodný otecko si adoptoval dievčatko s Downovým syndrómom, ktoré už odmietlo 20 rodín”