VIDEO: Dvaja muži zachránia klokana z ľadovej vody – Ich video je úžasné

Vystrašeného a vyčerpaného klokana vytiahli z mrazivej vody do bezpečia dvaja muži, ktorí boli ochotní pomôcť.

David Boyd zdieľal zábery zo záchrany na Facebooku potom, čo videl jedno ráno klokana uviaznutého v mrazivých vodách jazera Burley Griffin v Canberre. Video zobrazuje, ako sa dvaja muži pomaly pohybujú k vystrašenému klokanovi vo vode s vystretými rukami a volajú, aby k nim prišiel bližšie.

Vidieť, ako sa vystrašený klokan chveje pri pohľade na oboch mužov, ktorí sa k nemu opatrne približujú. Hneď ako muž naľavo natiahol ruku, aby chytil klokana, začal od strachu rozhadzovať rukami.

Našťastie títo dvaja muži chytili vystrašeného klokana a preniesli ho do bezpečia na promenádu, kde čakal na pomoc tretí muž. Celú záchrannú akciu sledovali ľudia z promenády a dúfali, že všetko dobre dopadne.

Trom mužom sa podarilo klokana upokojiť a k jednému z nich, klokan natiahol ruku. Boyd si myslí, že tým svojim spôsobom prejavil uznanie a vďaku. Boyd na platforme sociálnych sietí napísal, že klokan bol v miernom šoku a trvalo približne 30 minút, kým sa zviera opäť vzchopilo. Mnoho používateľov pochválilo mužov, že sa odhodlali ísť do mrazivej vody a zachrániť klokana.

O kengurách, ktoré sú zranené, choré alebo majú strach je známe, že sa stavajú do obrannej pozície, ak sa k nim priblížia ľudia, môžu byť nebezpečné a spôsobiť zranenia. Ľuďom sa odporúča, aby namiesto priblíženia sa k zvieraťu zavolali napríklad záchranu voľne žijúcich živočíchov.

Zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “VIDEO: Dvaja muži zachránia klokana z ľadovej vody – Ich video je úžasné”