piatok, 19 júla, 2024

10 vecí, ktoré vo vzťahu robia iba zrelé ženy. Poslednú vec mnoho žien nedodržiava, ale mali by

Muži väčšinou uprednostňujú mladé partnerky, ale psychológovia jednoznačne odporúčajú nadviazať vzťahy so ženami v zrelom veku. A vôbec to nie je spojené s materiálnym zabezpečením či kariérnymi úspechmi.

Jednoducho ženy vo veku 30 rokov a staršie sa výrazne odlišujú od dievčat vo veku 20-25 rokov. Napokon zrelosť nie je len vek, ale aj obrovské množstvo práce na sebe.

Vzťahy s takými dámami zvyčajne majú oveľa spokojnejší a dlhodobejší charakter. A s vekom sa odhaľuje ženská krása. Redakcia «mysmezeny.sk» vám povie, v čom sa vo vzťahom odlišujú zrelé ženy od mladých. Hoci v každej vekovej skupine sa nájdu úplne odlišné dámy.

Vlastnosti zrelej ženy

Nezameriava sa len na milovaného partnera
Na úspešný a dlhodobý vzťah je potrebné udržať si isté zdravé hranice a istú samostatnosť od toho druhého. Zrelé ženy toto perfektne chápu a nezaťažujú svojho partnera neustálym vyžadovaním, aby boli spolu. Má známych a hobby, na ktoré si dokáže vydeliť čas a tým pádom dáva svojmu partnerovi čas venovať sa vlastným záľubám. Plne si uvedomuje, že jej šťastie nezávisí len od jej muža.

Nebojí sa ťažkostí
Žena v zrelom veku už dávno pochopila, že vzťah nie sú len kvety, reštaurácie a objatia. Vzťah potrebuje úsilie, čas, lásku a aj obetu. Zrelé ženy sú pre svojho milovaného ochotné urobiť všetko z toho, ale nehrnú sa do obety. Vedia nájsť kompromis a chápu, že život nie je rozprávka o princovi a princeznej.

Je vďačná za všetko

Ona vie, že na všetko je potrebné úsilie, a je vďačná za všetky úsilia, ktoré jej muž preukáže. Už vyrástla z toho egoistického dievčaťa, ktorá si myslí, že si zaslúži len to najlepšie. Zrelé ženy si uvedomujú, že deliť sa o svoj život s milovaným človekom je veľký dar.

Vyzná sa do financií
Mnohé vzťahy sa končia kvôli problémov s peniazmi. Zrelá žena už prežila nemalú časť svojho života a vie, že peniaze nepadajú z neba. Nevyžaduje spontánne cesty okolo sveta a drahé darčeky. Okrem toho si už sama na seba dostatočne zarába.

Je výbornou spoločníčkou
Vie ako nájsť tie správne slová podpory. Zrelá žena už toho videla veľa a stretla absolútne rôznych ľudí. Môže povedať veľa zaujímavého a na vysokej úrovni diskutovať aj o každodenných témach. A počúvať vie rovnako dobre ako rozprávať.

Je dobrá v posteli
Tu sa nebudeme hádať. Veľkú rolu majú v tomto samozrejme skúsenosti. To však vôbec neznamená, že mala veľa mužov, jednoducho veľa skúšala a testovala, preto vie aj všeličím muža prekvapiť. V intímnych záležitostiach už zďaleka predčí svoje mladšie kolegyne.

Prijala samú seba
Všetky komplexy sú už minulosťou. Každý má svoje nedostatky, ale byť zrelou ženou znamená prijať samú seba s láskou. Dokonale rozumie tomu, že je hodnotná, a už sa viac nevzrušuje nad drobnosťami ako napríklad či jej priateľky majú väčší hrudník alebo chodia častejšie do salóna krásy ako ona. Už sa nehanbí za svoje telo a vie ako sa podať v tom najlepšom svetle.

Vie rozhodovať

Zrelá žena je rozhodnejšia než dievčatá vo svojich dvadsiatich rokoch. Nielen, že je schopná a inteligentná, okrem toho si dokáže vypočuť názory svojho partnera a zohľadniť ich. Súdnosť a schopnosť robiť kompromisy sú hlavnými prednosťami ženy v zrelom veku.

Je úctivá
Dokáže oceniť osobný priestor svojho partnera. Dokonca aj k muchám svojho milovaného sa stavia ako k niečomu normálnemu. O svojom mužovi zásadne nediskutuje s priateľkami. Nemanipuluje ho pocitmi pre svoje ciele. Zrelá žena vždy bude zdvorilá k jeho priateľom a rodine.

Inšpiruje
Žena v zrelom veku vládne múdrosťou. Chápe, že muža treba naladiť na vlnu úspechu a nie mu pripomínať každé zlyhanie. Namiesto toho, aby ho porovnávala s druhými, svojho muža dokáže podržať a podporiť.

Ženy sú nádherné v každom veku, ale s rokmi sa stávajú múdrejšími. A to je fakt. Súhlasíte s tým? Vyjadrite svoj názor v komentároch a s článkom sa podeľte aj so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach!

zdroj: takprosto.cc

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Gynekológovia odhaľujú zákulisie svojej práce. Tieto priznania prekvapia každú pacientku

V poslednej dobe sa sociálne siete stali arénou pre...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

Prečítaj si aj

Gynekológovia odhaľujú zákulisie svojej práce. Tieto priznania prekvapia každú pacientku

V poslednej dobe sa sociálne siete stali arénou pre...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

„Ľutujem, že som si adoptovala dcéru – mám pocit, že sa starám o cudzie dieťa“

Istá mamička vyvolala na internete pobúrenie po tom, čo...
Romana
Romana
Volám sa Romana a som redaktorkou pre portál Mysmezeny.sk Medzi moje obľúbené témy patrí história, vzťahy a náboženstvo 🙏

Gynekológovia odhaľujú zákulisie svojej práce. Tieto priznania prekvapia každú pacientku

V poslednej dobe sa sociálne siete stali arénou pre nový zaujímavý trend. Výzvu búrania stereotypov súvisiacich s ich profesiami sa rozhodli prijať ľudia z...

Tínedžer dráždil spolužiačku a uprostred hodiny jej rozopínal podprsenku. Po čase prišla do školy matka študentky a všetko neskutočne vyriešila

Matka tohto tínedžerky pracuje ako zdravotná sestra v nemocnici a počas práce nemôže používať svoj mobilný telefón. Vedenie školy však kontaktovalo vedenie nemocnice a...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci, od tých najmenších ratolestí, cez nás, až po našich starých rodičov. Výber je neskutočne pestrý,...
Verified by MonsterInsights