Dojímavý odkaz od otca workoholika, ktorého syn zomrel, kým bol v práci

J.R. Storment – úbohý otec, ktorý nedávno stratil jedného zo svojich synov. To ho prinútilo obrátiť sa na všetkých rodičov a vyrozprávať im svoj príbeh.

„Pred ôsmimi rokmi som bol otcom dvoch dvojičiek a bol som jedným zo zakladateľov firmy Cloudability. Pred tromi mesiacmi som celú spoločnosť kúpil a pred tromi týždňami mi zomrel syn.

Image credits: J.R. Storment/Linkedin

Keď mi zavolali, sedel som v zasadačke spolu s ďalšími 12 ľuďmi. Po dobu 8 rokov som mal iba týždeň dovolenky.

Zodvihol som telefón a počul som, ako mi  moja manželka hovorí, že môj syn je mŕtvy. Ešte pár viet a to bola celá konverzácia.

Potom som najrýchlejším možným spôsobom opustil budovu a šoféroval domov. Po 20 minútach som bol doma a celý náš dvor bol plný sanitiek.

Uplynulo 2,5 bolestivých hodín, než som mohol vidieť svojho chlapca. Ležal v posteli, akoby spal.

Moja žena a ja sme boli v izbe 30 minút, hladili sme syna a stále som sa pýtal tú istú otázku: „Chlapček môj, čo sa stalo?“

Môj syn chcel vždy pracovať a vziať si za ženu dievčatko od susedov, ktoré sa mu páčilo. V úmrtnom liste sa uvádza, že môj syn nie je ženatý a nikde nepracoval. Jeho dva sny sa nikdy nenaplnili.

Moja žena mi neustále pripomína všetko, čo urobil. A potom zomrel vo svojej posteli počas spánku.

Image credits: J.R. Storment/Linkedin

Pamätám si posledný večer, keď sa môj syn hádal s deťmi a rozhodol som sa s ním urobiť poriadok. Bol som k nemu prísny. Stále vidím slzy stekajúce sa po jeho tvári a počujem protesty: „Ale vy ma nepočúvate. Nikto ma nepočúva.“

Potom sme deti uložili do postele, hovoril som aj s Wileym a zmierili sme sa.

A potom bolo ráno a ja som išiel do práce. Žena syna nebudila, myslela si, že ešte spí.

Lekár neskôr odhadol, že syn bol mŕtvy najmenej 8 až 10 hodín, čo naznačuje, že zomrel v noci.

Image credits: J.R. Storment/Linkedin

Wileymu bola minulý rok diagnostikovaná typická mierna forma epilepsie. Všetci detskí lekári a neurológovia, s ktorými sme diskutovali o jeho stave, povedali, že sa nemusíte báť.

Mnohí sa pýtajú, ako nám môžu pomôcť. Hovorím im: objímajte deti a netrávte všetok váš čas v práci. Pretože potom si to nebudete môcť odpustiť, rovnako ako ja.

Došiel som k záveru, že v živote musí byť rovnováha, ale ja som ju nemal.

Teraz, keď píšem tento príspevok, prišiel za mnou môj druhý syn Oliver a namiesto toho, aby som ho poslal preč, rozhodol som sa s ním zahrať.

Škoda, že za túto lekciu som musel zaplatiť príliš vysokú cenu.

Image credits: J.R. Storment/Linkedin

Ako píše manželka vo svojom príspevku: „Prosím, opýtajte sa nás na život nášho syna a jeho smrť. Keď o tom hovoríme, istým spôsobom sa z toho pomaly liečime. A nikdy nedávajte prácu na prvé miesto.“

Ceňte si svoje deti, sú to najdôležitejšie v našom živote!

zdroj:https://www.boredpanda.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dojímavý odkaz od otca workoholika, ktorého syn zomrel, kým bol v práci”