Efektívna online reklama? Prím hrá tá v rámci Google vyhľadávača

Reklama na internete dnes ponúka obrovské množstvo možností a podôb. Medzi veľmi využívané patrí práve tá v rámci vyhľadávačov. Hlavnú úlohu v tomto smere hrá gigant Google.

Snažíte sa spropagovať vaše služby, spoločnosť alebo produkty, ktoré ponúkate? V súčasnosti by ste sa mali sústrediť predovšetkým na reklamu v online priestore.

Google reklama pre vašu viditeľnosť

Najčastejšou reklamou na internete je v dnešnej dobe Google reklama. Tú môžete poznať aj pod pojmom Google Ads (ešte donedávna ako Google Adwords). A prečo práve tento vyhľadávač? Disponuje totiž komplexnými nástrojmi, ktoré vás pri správnom postupe vyšvihnú až na najvyššie priečky vyhľadávania.

A tento fakt je dôležitý hlavne preto, že až 90 percent osôb si preštuduje len prvú stránku vyhľadávania a 75 % dokonca len prvých 5 výsledkov.

Možností je veľa. Jednou z nich je reklama priamo vo vyhľadávaní, ktorá sa vďaka kľúčovým slovám zobrazí práve tým potencionálnym zákazníkom, ktorí vás hľadajú. Zaujímavou voľbou je obsahová reklama od Google či Google Ads Remarketing, ktorým môžete dosiahnuť transakciu aj pri opätovnej návšteve vášho webu. Zabúdať však netreba ani na Google nákupy či Youtube reklamu.

Aké máte možnosti?

Pri výbere správnej reklamy na internete je dôležité identifikovať váš súčasný stav a stanoviť si reálne ciele. Pre niekoho môže byť online reklama spôsobom, akým zvýšiť povedomie o značke, iné subjekty skôr cielia na zvýšenie svojich pozícií v neplatenom vyhľadávaní. Využitím služieb skúsených marketérov, akí pracujú napríklad aj pre Starbo Media, budete schopní využívať efektívne nastavené kampane.

Momentálne poznáme štyri veľmi využívané formy reklamy na internete. Reklama na facebooku otvára dvere okrem pridávania príspevkov aj pre dynamický marketing, dotazníky, videoreklamu alebo špeciálne typy reklám pre mobilné zariadenia. Najvyužívanejšou formou online reklamy je vyššie spomenutá Google reklama. V našich končinách sa stále podceňuje napríklad Youtube reklama pre fanúšikov videoobsahu, súčasťou každého webového projektu by mala byť aj optimalizácia pre vyhľadávače.

Zdroj obrázku: PureSolution / Shutterstock.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Efektívna online reklama? Prím hrá tá v rámci Google vyhľadávača”