Mama varuje rodičov: jej trojročné dieťa takmer zomrelo kvôli okenným žalúziám

Každý rodič chce svojim deťom zabezpečiť bezpečný domov. Skrývajú pred nimi rôzne predmety, ktoré by im mohli ublížiť, kupujú západky na zásuvky a okná, chrániče ostrých rohov a ochrany na zásuvky. Ale aj ten najpripravenejší dom na bývanie má s malými výskumníkmi mnoho nebezpečenstiev. Sú zakorenené v neškodných veciach ako napríklad: bezpečnostné autosedačky, tablety či dokonca sladkosti.

Arika Hernandezová – mama so skúsenosťami.

Spoločne so svojím manželom Dannym, vychovávajú troch synov, v živote nejedného rodiča však nastáva bezmocný moment, kedy nedokáže ochrániť deti pred nebezpečenstvom. Niečo podobné sa stalo aj tejto početnejšej rodine.

Z rôznych dôvodov mnohí z nás preferujú žalúzie a rolety namiesto záclon a závesov. Sú praktické, ľahko sa udržiavajú, sú estetické a … nebezpečné pre deti. Arika nedávno uverejnila na svojom facebookovom profile srdcervúci príspevok, aby varovala ostatných rodičov.

Jej 3-ročný syn, sa ako zvyčajne, hral na druhom poschodí poschodovej postele. Chlapcova pozornosť sa upriamila na šnúru, ktorou sú ovládali žalúzie a rolety.

Zapletený do šnúry, sa chlapec zúfalo snažil uvoľniť slučku okolo krku, hoci si tým poškriabal kožu. Nakoniec sa rozhodol zoskočiť z postele, čo by malo fatálne následky, keby sa hrubá šnúrka neroztrhla. Ako uviedla Erica, v roletách a žalúziách sú použité dlhotrvácne materiály a to, čo sa stalo ich synovi, možno považovať za skutočný zázrak.

Мама предупреждает родителей: ее 3-летний ребенок едва не погиб из-за оконных жалюзиМама предупреждает родителей: ее 3-летний ребенок едва не погиб из-за оконных жалюзиМама предупреждает родителей: ее 3-летний ребенок едва не погиб из-за оконных жалюзи

Мама предупреждает родителей: ее 3-летний ребенок едва не погиб из-за оконных жалюзиМама предупреждает родителей: ее 3-летний ребенок едва не погиб из-за оконных жалюзиМама предупреждает родителей: ее 3-летний ребенок едва не погиб из-за оконных жалюзи

Podobný príbeh predtým zdieľal aj otec Crystal Williamsovej. Dievča malo len štyri roky, keď sa zamotalo do šnúr. Jej matka bola našťastie nablízku a netrvalo dlho, kým jej pomohla. Tieto dva prípady možno nazvať šťastnými, pretože existujú aj rodičia, ktorí takto o svoje deti prišli.

Ako chrániť deti pred týmto?

Dokonca aj v tej najstarostlivejšej a najmilujúcejšej rodine môže dôjsť k tomu, že sa dieťa zaškrtí. Po zhliadnutí nasledujúceho videa budete prekvapený, ako málo stačí, keď sa dieťa rozhodne ukázať, že je nesmrteľné.

 

Na začiatok stojí za zmienku pripomenúť, že akékoľvek žalúzie a rolety sú hrozbou, a to aj v prípade, že ste sa zbavili vonkajších šnúr, pretože v mnohých modeloch sa nachádzajú aj vnútorné.

Okrem toho, že dieťaťu je nutné pravidelne vysvetľovať, prečo sa s tým nemôžete hrať, môžete to vyskúšať aj na základe nasledujúcich tipov…

  • Zaistite šnúry čo najvyššie ako je možné a uistite sa, že po použití žalúzií to urobí každý člen rodiny
  • Vystrihnite slučku, ak tým neznížite funkčnosť produktov alebo používajte špeciálne držiaky
  • Dbajte na to, aby v blízkosti okenných otvorov neboli žiadne predmety, s ktorými môže dieťa dosiahnuť šnúry (stoličky, detské postieľky…)
  • Prípadne sa môžete rozhodnúť pre výmenu s bezpečnejšími bezdrôtovými variantmi

Мама предупреждает родителей: ее 3-летний ребенок едва не погиб из-за оконных жалюзиМама предупреждает родителей: ее 3-летний ребенок едва не погиб из-за оконных жалюзи

Všetky káble či šnúrky vo vašom domove sú zdrojom nebezpečenstva pre malé dieťa. Najčastejšie sú obeťami neúmyselného udusenia sa deti vo veku 2 až 4 rokov. Každý rodič je však schopný zabrániť tragédii tým, že prijme v domácnosti náležité opatrenia. Zdieľajte tieto informácie aj s ľuďmi, na ktorým vám záleží!

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Mama varuje rodičov: jej trojročné dieťa takmer zomrelo kvôli okenným žalúziám”