streda, 22 mája, 2024

Nikdy to nevzdala: Ženu s Downovým syndrómom nechceli nikde zamestnať tak si otvorila pekáreň na sušienky!

Collette Divitto, prezývaná aj Cookie queen (pozn. Kráľovná sušienok), to nemala v živote ľahké. Po tom čo za 2 roky vyštudovala trojročný program na Clemson University sa Collette snažila nájsť prácu.

No po mnohých pohovoroch ju zamestnávatelia jednoducho odbili so slovami, že nie je pre nich vhodným kandidátom. 29-ročná Collette, ktorá má Downov syndróm, sa tak rozhodla vziať svoj osud do vlastných rúk a otvorila si pekáreň na sušienky.

Všetko to začalo v roku 2016, keď už Collette mala dosť odmietania od potencionálnych zamestnávateľov a začala sa naplno venovať svojmu hobby – pečeniu sušienok.

Už počas strednej školy chodila na hodiny pečenia a sama vyskúšala množstvo receptov až kým nevytvorila svoj vlastný.

Jej jedinečný recept na škoricovo-čokoládové sušienky si obľúbil každý v okolí. Pomenovala ich “úžasné sušienky” pretože každý, kto ich ochutnal povedal, že sú jednoducho úžasné.

Tajný recept mal úspech

“Založila som si firmu tak, že som začala piecť jedny z mojich najznámejších sušienok a nosila som ich na ochutnávku na miestny trh aby som zistila či by moje sušienky predávali,” prezradila o začiatkoch Collette pre The Epoch Times. Všetko sa podarilo a Collettine sušienky čoskoro boli v regáloch obchodov.

Collettina sestra Blake jej pomohla biznis nakopnúť aj pomocou sociálnych sietí. Dopomohla jej aj k tomu aby sa mohla presunúť do väčšej kuchyne, kde jej pomôže niekoľko dobrovoľníkov aby mohla sušienky piecť po večeroch a aj cez víkendy. 

Po nejakom čase bol dopyt po Collettinych sušienkach tak vysoký, že Collette potrebovala presunúť výrobu do väčšej komerčnej kuchyne. Preto v decembri 2016 Collettina mama Rosemary založila pre tento účel zbierku na crowdfundingovej stránke GoFundMe. Zbierka tak dopomohla Collette k jej snu a tak si mohla dovoliť premiestniť sa do nových priestorov. Jej tím spolu s ňou dokázali za deň upiecť až 5000 sušienok.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Collette Divitto (@colletteyscookies),

Aj šéfka pomáha v kuchyni

V máji tohto roku mala Collettina firma dokopy 13 zamestnancov, s ktorými ma pohovory samotná Collette. “Ak sa mi páčia tak ich vezmem pracovať ako stážistov spolu so mnou,” prezradila. Collette zamestnáva aj ľudí, ktorí sú sami zdravotne znevýhodnení. Avšak Collette nie je obyčajnou šéfkou, svojim zamestnancom pri práci pomáha.

Jej celý deň začína o 8:30, keď vstane a dá si kávu. Potom príde za svojimi zamestnancami a pomáha im piecť a baliť sušienky asi do jednej hodiny poobede. Potom sa prejde do posilňovne, kde si na hodinu zacvičí a po osviežujúcej sprche sa vrhne do administratívnej časti svojej práce.

Nevzdávajte sa svojich snov

“Mám neziskovku a vyučujem ako sa stať úspešným lídrom. Budúci rok ma čaká veľa prejavov a dokonca aj televízna šou!,” hovorí o svojej budúcnosti Collette. Aj keď by ste si povedali, že táto 29-ročná žena je natoľko úspešná, že má všetko, stále má ešte zopár ambícii aj do budúcnosti.

Jej snom je otvoriť ďalšie pekárne, kúpiť si dom, naučiť sa šoférovať a chcela by taktiež psa a manžela. “Na svete je mnoho schopných ľudí ako ja, ktorí potrebujú od života šancu.

Mojím posolstvom je to, že nezáleží na tom kto ste, môžete zmeniť tento svet a nikdy sa nevzdávajte svojich snov,” prezradila Collette. Na záver dodala, že jej firma mení to ako ľudia vnímajú tých, ktorí majú zdravotné postihnutie. Je to podľa nej kvôli tomu, že sa od ľudí z hendikepom neočakáva, že budú úspešní.

zdroj: theepochtimes.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Latest

Newsletter

spot_img

Don't miss

spot_imgspot_img

Máte túto pečiatku na občianskom? Tu je uvedené, na čo vlastne slúži – Veľa ľudí o tom nemá poňatia

Mnohí z nás nosia svoj občiansky preukaz každý deň pri sebe a používajú ho najmä ako doklad totožnosti. Na slovenských občianskych preukazoch sa však...

Manžel ju chcel vyhodiť, ale ja som ju vzala a zachránila. Povieme vám, ako obnoviť orchideu z jedného listu

Orchidea je jedinečná v tom, že aj keď sa zdá byť mŕtva, môžete sa pokúsiť vdýchnuť jej druhý život. Ak má orchidea zhnité listy...

Sudca sa ženy opýtal, prečo potrebuje choré dieťa, ktoré opustili jeho biologickí rodičia. Jej odpoveď všetkým vyrazila dych

Addisyn Lopezová sa rozhodla z prvej ruky porozprávať o tom, ako začala svoju misijnú cestu v Guatemale. So svojou rodinou sa už desať rokov...
Verified by MonsterInsights