Po operácii bol transrodový študent vyhodený z cirkevnej školy!

Yanna Awtrey, 21 ročný študent, ktorý podstúpil operáciu zmeny pohlavia bol vylúčený z evanjelickej vysokej školy. Podstúpil takzvanú „top surgery“ alebo bilaterálna masektómia, pri ktorej sa zmenšuje ženský hrudník a preoperuje sa na „mužskú podobu“.

Two Person Doing Surgery Inside Room

Zdroj: pexels.com

Yanna na svojom Facebooku prejavil svoje rozhorčenie: „Fyzická bolesť je teraz neporovnateľná s absolútnym nedostatkom empatie ľudí, ktorí sa rozhodli zasvätiť svoj život službe Bohu. Nerozumiem krutosti ostatných.“  Podľa Huffington Post sú rodičia študenta misionármi slobodnej vôle baptistov a žijú v Bulharsku. Preto chceli pre svoje dieťa vzdelanie úzko späté s ich vierou.

Welch College, ktorú Yanna navštevoval, prevádzkuje Národná asociácia baptistov slobodnej vôle. Tá sa hlási k evanjelickej cirkvi, ktorá sa zastáva konzervatívnych názorov. Matt Pinson, prezident Welch College sa k situácii vyjadril no odmietol Yanna oslovovať zámenom „on“.

Image result for yanna awtrey instagram

Zdroj: buzzfeednews.com

 

„Po celú dobu, čo Yaniny študovala vo Welch, sme s ňou zaobchádzali s láskou, úctou, súcitom, citlivosťou a súkromím, aj keď sme vždy jasne komunikovali naše komunitné normy týkajúce sa rodovej identity. My vo Welch milujeme Yannu a ukázali sme jej túto lásku spôsobom, ktorý je v súlade s našimi hlbokými náboženskými presvedčeniami,“ povedal k vylúčeniu Yanna, Matt Pinson.

Image result for yanna awtrey instagram

Zdroj: buzzfeednews.com

Akt sebalásky

No Yanna má na cirkevnú školu ťažké srdce, ktoré si „vylial“ v už spomínanom facebookovom príspevku. „Hovoríte, že Boh je stelesnením dobra, že jeho rukou nemôžete robiť zlo. Daň za to je však príliš vysoká. Videl som a počul som, ako sa moji trans kamaráti pokúšajú zomrieť vlastným pričinením, pretože ich príbuzní uprednostňujú smrť pred existenciou,“ poukazuje na nespravodlivosť. K svojmu počinu sa Yanna vyjadril tak, že túto operáciu podstúpil v rámci zachovania lásky voči sebe.

 

Čo si o tomto prípade myslíte Vy? Mala na to škola právo?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Po operácii bol transrodový študent vyhodený z cirkevnej školy!”