Prečo váš pes ide s vami do kúpeľne – dôvod je oveľa vážnejší, ako si myslíte

Jedným z plusov zvierat je skutočnosť, že nikdy nie sme sami. Sú ale okamihy, kedy by sme chceli zostať sami a chceme trochu súkromia – napríklad na toalete.

Ale ak máte doma psa, viete, že pre nich nie je niečo ako súkromie. Ukázalo sa, že to nerobia len tak náhodou.

Nižšie uvádzame 9 reakcií psov a ich význam:
1. Klasický „šteňa pohľad“

Ak sa na vás pes (alebo aj človek) pozerá ako šteniatko, hneď viete, že po vás niečo chce. Vo svete zvierat to znamená oddanosť, lásku a dôveru.

SOURCE: PIXABAY

2. Nosenie darčekov

„Darčeky“ znamená, že vaše zviera našlo niečo vonku a vzalo ssi to so sebou . Ak vám to potom odovzdá, znamená to, že vás miluje a rešpektuje vás.
3. Túlenie  

Keď sa váš pes cíti dobre, môže sa s vami podeliť o svoje pocity. Prichádza k vám a chce sa túliť. Chce, aby ste cítili rovnako.

SOURCE: PIXABAY

 

4. Šiesty zmysel

Psy nemusia rozumieť ľudskej reči, aby si uvedomili, že niečo nie je v poriadku. Keď sme smutní alebo nervózni, náš psík okamžite zbystrí a chce nás upokojiť. Psy to robia často (a preto ich milujeme).

5. Špehovanie v kúpeľni

Keď vás pes sleduje až na záchod, nebojte sa – je to dobré znamenie! Podľa veterinárov je pes pokojný a chce sa deliť o všetko

SOURCE: FLICKR

6. Vlhké bozky

Majitelia psov sú rozdelení na tých, ktorí milujú mokré bozky a tých, ktorí ich nenávidia. Toto gesto znamená, že pes je vďačný a chce byť takým spôsobom odmenený za starostlivosť. Symbolizuje silnú väzbu.

7. Šialené privítanie

Jednou z najkrajších čŕt psov je to, že nezakryjú svoje pocity. Pokiaľ sa pri pohľade navás nedokážu ovládať, nejde si to nevšimnúť Začne šťastne skákať a je nesmierne rád, že vás vidí.

SOURCE: PIXABAY

8. Opieranie sa 

Keď sa pes chce na tebe oprieť, znamená to, že potrebuje lásku a pocit istoty.
9. Spoločné spanie 

Pes bude vždy chcieť spať vedľa teba – ste jeho najobľúbenejšia osoba na svete a chce byť vo vašom okolí! Psy okrem toho často spia v posteli majiteľa, ktorý nie je doma. Posteľ vôňa majiteľa a pes relaxuje a spí pohodlnejšie.

SOURCE: PIXABAY

Psy sú nielen úžasné, ale aj veľmi inteligentné zvieratá! Súhlasíte? Zdieľate tento článok na Facebooku so svojimi priateľmi! 🙂

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prečo váš pes ide s vami do kúpeľne – dôvod je oveľa vážnejší, ako si myslíte”