Srdcervúce fotografie: Sestra utešuje chorého brata, ktorý zápasí s leukémiou

Beckett Burge z Princetonu v Texase mal len 4 roky, keď mu v apríli 2018 bola diagnostikovaná akútna lymfoblastická leukémia.

Odvtedy sa chlapcov život zmenil na nekonečné striedanie nemocníc, stretnutia s lekármi a nepríjemné lekárske procedúry.

beatitlikebeckett / facebook.com

V dojemnom príspevku na Facebooku, ktorý už zdieľalo 44-tisíc ľudí za týždeň, hovorila chlapcova matka Kaitlin o prvých dňoch po absolvovaní chemoterapie a o neoceniteľnej podpore jeho sestry Aubrey, ktorá bola nablízku vždy, keď to bolo nutné.

„O rakovine u detí nikto nehovorí, aj napriek tomu, že to ovplyvňuje celú rodinu,“ píše žena.

„Neustále nám hovoria o nákladoch, postupoch a liekoch, ale nikto si nepamätá, čo sa stane s deťmi, ktorých bratia alebo sestry sú chorí…Rozdiel vo veku mojich dvoch detí je 15 mesiacov.

beatitlikebeckett / facebook.com

Raz sa spolu hrali doma a v škole a zrazu museli spolu sedieť v chladnej nemocničnej izbe.

V tom čase moja štvorročná dcéra sledovala, ako jej brata brali sanitky, ako do neho lekári pichali ihly, dávali mu lieky, zatiaľ čo on bezmocne ležal na posteli. Nerozumela tomu, čo sa deje, ale vedela, že niečo s jej bratom, najlepším priateľom, nie je v poriadku.“

Skutočným testom však podľa Kaitliny nebolo toto, ale Beckettov návrat z nemocnice.

Mesiac potom, čo bol prepustený, chlapec stále chodil s ťažkosťami a nebol schopný sa hrať s inými deťmi.

beatitlikebeckett / facebook.com

„Veselý, energický a spoločenský mladší brat, ktorého takto poznala, sa stal tichým, chorým chlapcom, ktorého vždy ťahalo do spánku,“ spomína si matka.

Už sa už nechcel hrať, no ona to nechápala: ako mohol predtým chodiť, ak teraz ani len nemôže vstať bez pomoci?

Prečo sa musí liečiť, aby získal silu? <…> Prečo už nie sú vo svojom obľúbenom parku alebo bazéne s odrazovým mostíkom? Prečo on nechodí znova do školy a ona musí?

Prečo sme ju brali so sebou (na terapiu a do nemocnice) a nechali ju vidieť to všetko v takom mladom veku? Deti potrebujú podporu a jednotu, nemôžu byť oddelené kvôli chorobe. Je dôležité, aby vedeli, že bude o ne postarané, bez ohľadu na to, čo sa stane.“

Žena uverejnila aj dojemnú fotografiu, ako sa Beckett nakláňal nad záchodom v kúpeľni, jeho sestra stála nablízku a hladkala ho po ramene.

beatitlikebeckett / facebook.com

„Keď bol chorý, strávila pri ňom v kúpeľni veľa času. Neopustila ho, podporovala ho a starala sa o neho za každú cenu. Teraz si sú aj vďaka tomu o niečo bližší. Vždy sa o neho postará.“

beatitlikebeckett / facebook.com

Beckett bude liečený ešte niekoľko rokov. Rodina vytvorila zbierku na GoFundMe s cieľom vyrovnať sa s mnohými liečebnými nákladmi: doteraz sa vyšplhali na 10 000 dolárov.

Dúfame, že chlapček sa z toho dostane. Koniec koncov, po svojom boku má mimoriadne silnú oporu!

zdroj: Unilad.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Srdcervúce fotografie: Sestra utešuje chorého brata, ktorý zápasí s leukémiou”