Čo musia urobiť herci, aby sa im podarilo plakať počas natáčania? Toto sú ich tajomstvá…

Herci dostávajú obrovské honoráre z nejakého dôvodu.

Koniec koncov, nie každý herec je schopný stelesniť svoju postavu tak, aby tomu ľudia verili a prinútiť ľudí veriť tomu, čo sa deje na obrazovke alebo na javisku, je skutočný talent.

Smejú sa alebo plačú, aj keď sa im nechce, počas vtipných momentov majú kamennú tvár a podobne.

V skutočnosti je to veľa práce a okrem toho, slzy hercov nie sú vždy umelé. Mnohí majú svoje tajomstvo, ako sa rozplakať, keď je to potrebné.

Amy Adamsová

Je oceňovaná mnohými režisérmi za to, že je od prírody veľmi emocionálna, pretože sa dokáže bez problémov vyrovnať s každou ťažkou scénou. Dokonca aj reálny plač je pre ňu hračkou.

Ako hovorí, stačí, že si spomenie na nejaký smutný moment zo svojho života a slzy už tečú ako rieka. Nech to znie akokoľvek zvláštne, k dlhému plaču jej napríklad vedel dopomôcť fakt, že fabrika, ktorá vyrába jej obľúbenú omáčku, sa zatvára.

Daniel Kaluuya

Daniel si získal obrovskú popularitu po účinkovaní v horore Uteč, vďaka čomu bol nominovaný na Oscara a Zlatý glóbus. V jednej scéne bola jeho postava paralyzovaná a jediné, čo mohol robiť, bol plač.

Herec musel k svojej úlohe pristúpiť so všetkou vážnosťou, aby sa prinútil k dôveryhodnému plaču. Pokúsil sa teda predstaviť si seba na mieste svojho hrdinu. Priznáva, že táto metóda mu v budúcnosti neraz pomohla.

Daniel Radcliffe

Hviezda Harryho Pottera používa rovnaký spôsob, ako Amy Adamsová. Naučil ho to Gary Oldman, ktorý bol jeho mentorom. Ak musel plakať, Daniel si zaspomínal na tragické udalosti vo svojom živote. Tento spôsob mu vždy umožní prirodzene precítiť svoju postavu.

Shirley Templová

Slávna americká herečka sa stala populárnou už ako dieťa. Patrila mimoriadne nadaným malým hviezdam  a aj ona mala svoj vlastný neobvyklý spôsob, ako sa úprimne rozplakať pred kamerou. Herečka odišla s matkou do zadnej miestnosti, porozprávali sa a potom dokázala zahrať akúkoľvek emóciu. Fungovalo to iba vtedy, ak mala herečka prázdny žalúdok, pretože po jedle mala vždy pocit uspokojenia, takže slzy neprichádzali.

Bryce Dallas Howardová

Táto herečka má svoje malé a veľmi neobvyklé tajomstvo. Vďaka nemu je schopná plakať v akejkoľvek situácii. Začne nenápadne zívať, z čoho sa jej tisnú slzy do očí. Umelo stimuluje vzostup mäkkého podnebia, čo spôsobuje mierne zívnutie.

Meryl Streepová

Legendárna Meryl Streepová nemá žiadne tajomstvo. Je profesionálkou do hĺbky a jej emócie sú len výsledkom skutočných hereckých schopností a skúseností.

Techniky režisérov

Ale niekedy sa samotní režiséri pokúšajú vytlačiť z hercov skutočné emócie.

Stáva sa to vtedy, keď sú nespokojní so snahou hercov alebo majú vlastnú predstavu o scéne. Alfred Hitchcock sa svojho času vysmieval herečke Tippi Hedrenovej, Stanley Kubrick priviedol Shelley Duvallovú k slzám a Francis Coppola sa Winone Ryder doslova posmieval.

Ak sa divákovi zdajú slzy hercov umelé a silené, dá sa to považovať za akési zlyhanie ako pre samotného herca, tak aj pre celý filmový štáb. Skutoční profesionáli neustále pracujú na sebe a svojom hraní a často si vymýšľajú rôzne triky, aby ich výkony boli čo najpresvedčivejšie.

Zdroj: ofigenno.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čo musia urobiť herci, aby sa im podarilo plakať počas natáčania? Toto sú ich tajomstvá…”