Táto univerzita chce nájsť mimozemské civilázie. Môže to ohroziť ľudskú rasu?

Tím z Harvardskej univerzity spustil vzrušujúci nový projekt, ktorý bude hľadať dôkazy o mimozemských civilizáciách.

Vedúci profesor Avi Loeb z katedry astronómie na Harvardskej univerzite spolu so svojim tímom vyvinie nové algoritmy umelej inteligencie na detekciu potenciálne umelých medzihviezdnych predmetov, ako aj satelitov a neidentifikovaných leteckých javov.

„Cieľom projektu Galileo je preniesť hľadanie mimozemských technologických podpisov z náhodných alebo neoficiálnych pozorovaní a legiend do hlavného prúdu transparentného, ​​validovaného a systematického vedeckého výskumu.“

,,V roku 2017 svet prvýkrát pozoroval medzihviezdny objekt s názvom „Oumuamua“, ktorý na krátko navštívil našu slnečnú sústavu. Na základe astronomických pozorovaní sa ukázalo, že „Oumuamua“ má vysoko anomálne vlastnosti, ktoré sa vzopierajú dobre pochopeným prírodným vysvetleniam,“ uviedol profesor Avi Loeb.

Správa zverejnená Pentagonom informovala o 144 pozorovaniach UFO americkým vojenským personálom od roku 2004, aj keď iba jeden bol identifikovaný ako „vysoko dôveryhodný“.

Podľa tejto správy „väčšina neidentifikovaných leteckých javov bola zaregistrovaná prostredníctvom viacerých senzorov, vrátane radaru, infračerveného, ​​elektrooptického hľadača zbraní a vizuálneho pozorovania“.

Aj keď sa údaje ukázali ako nepresvedčivé, predpokladá sa, že väčšinu týchto pozorovaní je možné pripísať fyzickým predmetom, nie atmosférickým javom.

Profesor Loeb uviedol.

,,Po nedávnom vydaní správy ODNI o neidentifikovaných leteckých javoch potrebuje vedecká obec odhodlanie systematicky, vedecky a transparentne hľadať potenciálne dôkazy o mimozemskom technologickom zariadení.

Vplyv akéhokoľvek objavu mimozemskej technológie na vedu, našu technológiu a celkový pohľad na náš svet by bol obrovský.

Vzhľadom na nedávno objavený počet exoplanét v obývateľnej zóne s potenciálom pre mimozemský život sa projekt Galileo zameriava na návrh, aby ľudia už nemohli ignorovať možnú existenciu mimozemských civilizácií. Veda by nemala odmietať potenciálne mimozemské civilizácie kvôli sociálnej stigme alebo kultúre, ktoré nevedú k vedeckej metóde nezaujatého, empirického skúmania.“

Do budúcna majú vedci projektu Galileo v úmysle realizovať tri kľúčové cesty výskumu s nádejou, že na tieto udalosti vrhnú svetlo.

Tento prístup bude zahŕňať získanie snímok neidentifikovaných leteckých javov s vysokým rozlíšením pomocou viacerých detektorov, vykonanie podrobného výskumu medzihviezdnych objektov podobných ,,Oumuamua“ a hľadanie potenciálnych satelitov.

Zdroj
Zdroj foto: www.unsplash.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Táto univerzita chce nájsť mimozemské civilázie. Môže to ohroziť ľudskú rasu?”