To je dôvod, prečo Japonci kropia soľ v rohoch svojho domova: najsilnejšia vec pre energiu

Niekedy sa stane, že prídete niekam na návštevu, hostitelia sú priateľskí, byt majú nádherný, no aj napriek tomu máte nepríjemné pocity úzkosti a chcete čo najrýchlejšie odísť.

Prídete na návštevu k niekomu inému, kto má skromnejší príbytok bez dokonalej čistoty, no aj napriek tomu sa tam cítite pohodlne a útulne. Čím to je?

Kdekoľvek, kde sa nachádza človek, sa nachádza aj nahromadená energia. Ak žil v dome niekto chorý, hádky, silné emócie a bolestivé zážitky tam boli na dennom poriadku, potom sa všetko usadí aj v priestoroch v podobe prachu.

Takýto dom si vyžaduje vyčistenie od všetkých druhov tejto energie a zabráni jej vzniku aj v budúcnosti. Už od dávnych čias sa verí, že najlepšou látkou, ktorá dokáže chrániť a očistiť dom, je obyčajná soľ.

оберег от сглаза

Závistliví hostia a nepriatelia prinášajú do vášho domu energetickú špinu. Z tohto dôvodu sa v našej duši usádza nepokoj, trpíme poruchami spánku, začneme trpieť chorobami, všetko nám padá z rúk a konflikty sú na každodennom poriadku. No soľ je schopná absorbovať negatívne vibrácie a vyčistiť obytný priestor.

V súčasnom Japonsku je soľ nevyhnutným atribútom všetkých očistných rituálov. Dávajú ju na oltár pri spomienke na zosnulého človeka, nosia ju božstvám v chrámov, aby odohnali zlých duchov, rozsypú ju do kruhu, v ktorom bojujú sumo bojovníci.

оберег от сглаза и порчи

V prípade, že navštívite obyčajný japonský dom, určite si pri vchodových dverách a vo vnútri všimnete taniere so soľou. Mali by byť umiestnené na miestach, z ktorých môžu prenikať rôzne energetické nečistoty.

Prvým takýmto miestom je vchod do domu. Tanier so soľou umiestnite k dverám tak, aby hostia, ktorí k vám prichádzajú, nepriniesli so sebou nešťastie a atmosféra nebola narušená negatívnou energiou zvonku.

оберег от сглаза и зависти своими руками

Čo sa týka interiéru, tanier so soľou umiestnite vždy po jednom do toalety, kúpeľne a kuchyne.

оберег от сглаза на работе

Japonci sú rodení estéti nech už sa jedná o akékoľvek maličkosti. Svoj dom zdobia soľou v podobe pyramíd. Soľ sa mierne navlhčí vodou a vloží do špeciálnej formičky alebo do obyčajného papiera zrolovaného do kužeľa.

оберег от сглаза и порчи своими руками

Zvlášť účinná je pyramída s tromi alebo viacerými hranami.

Často sa stáva, že v reštauráciách, obchodoch, čajovniach a hoteloch nájdete pri vstupe tanieriky so soľnými pyramídami. Táto tradícia má viac ako 1500 rokov.

оберег от сглаза в дом

Podľa rituálu Morishio, v miestnosti, ktorú budete čistiť, musíte nájsť východný roh, postaviť sa do neho a držať v ruke tanier so soľou. Poviete nad ním modlitbu, ktorá je blízka vašej duši. Potom dajte soľ do všetkých kútov miestnosti, pohybujúc sa v smere hodinových ručičiek. Nie je nutné použiť tanierik, môžete ju jednoducho vysypať z hrsti. Na konci obradu sa postavte do stredu miestnosti a vyslovte špeciálne slová.

Matka Zem, ležiaca pod nohami,

Vyslyš ma a odpovedz na moje volanie.

Vstúp do tohto domu, na toto posvätné miesto,

Uzdrav všetkých, čo žijú v tomto dome.

Túto soľ je potrebné meniť raz alebo dvakrát za mesiac. Je nutné ju nielen vyhodiť, ale aj umyť tanierik pod tečúcou vodou, čím k sebe povoláte vyššie sily, aby zmyli špinu a zbavili sa hriechov.

оберег от сглаза в торговле

A ako čistíte vy váš príbytok od negatívnej energie? Možno sa vo vašej rodine prenášajú vlastné rituály z generácie na generáciu…

Ak vás tento článok zaujal, podeľte sa o neho aj s vašimi priateľmi na Facebooku!

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “To je dôvod, prečo Japonci kropia soľ v rohoch svojho domova: najsilnejšia vec pre energiu”