5 príznakov toho, že sa na vás niekto veľmi urazil. Ako rozlíšiť falošného priateľa

Existujú ľudia, ktorí sa na vás urazia za to, čo vám sami urobili. A neraz sú maskovaní ako vaši „priatelia“.

Schopnosť rozpoznať falošného priateľa a odlíšiť ho od skutočného je najcennejšou schopnosťou. Je nepríjemné a potupné zistiť, že tí, ktorých ste považovali za blízkych, sa vám v skutočnosti smejú za chrbtom.

Tu je 5 znakov falošného priateľa:

Snažia sa vás čo najviac potešiť

Falošní ľudia sa snažia čo najlepšie uspokojiť ostatných, pretože si dobre uvedomujú svoju falošnosť.

Toto je jeden z najzreteľnejších znakov falošného človeka, pretože doslova vylezie zo svojej kože, len aby vyzeral zaujímavo v prítomnosti iných.

Vaši skutoční priatelia jednoducho zostanú sami sebou, pretože nikomu nemusia nič dokazovať.

Vyžadujú si pozornosť

Falošný človek sa vždy túži stať stredobodom pozornosti. Snaží sa nielen potešiť, ale aj vždy byť v centre všetkých a všetkého.

Ak poznáte osobu, ktorá nepripustí, aby sa niekto iný stal stredobodom pozornosti, pravdepodobne ide o falošného priateľa.

Radi sa predvádzajú

Z dôvodu neustálej túžby po pozornosť sa falošní ľudia snažia čo najviac predvádzať.

Všetci to niekedy robíme, ale ak si človek nevie pomôcť a chváli sa neustále, pravdepodobne ide o nedôveryhodného priateľa.

Nezamieňajte si ich s tými, ktorí skutočne dokážu urobiť veľa vecí: falošní ľudia sa zaoberajú samochválou a prezentáciou vlastnej osoby, ale to je naozaj zbytočné.

Skutočné majstrovstvo nie je o nepredvádzaní.

Neustále klebetia

Klebety sú prirodzené a občas sa do nich zapletieme všetci. Avšak, falošní priatelia klebetia neustále, o všetkom a o všetkých.

Pre falošných ľudí je dôležité odvrátiť od seba negatívnu pozornosť, pretože nechcú, aby ostatní videli ich skutočnú tvár.

Ak poznáte osobu, ktorá príliš ohovára, skúste ju v tom zastaviť a pozrite sa na jej reakciu.

Len kritizujú

Ďalším znakom toho, že jednáte s falošným človekom: kritizuje všetkých a všetko.

Pre falošných ľudí je ťažké vyjadriť slová chvály alebo obdivu, pretože sa obávajú straty toho, ako ich vnímajú ostatní ľudia. Ak niekoho pochvália, nebudú môcť chváliť samých seba.

 

Stretli ste sa už s takýmito ľuďmi?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “5 príznakov toho, že sa na vás niekto veľmi urazil. Ako rozlíšiť falošného priateľa”