Jedinečný most v obci Vígľaš: Pozrite sa z čoho je vyrobený! Turisti si ho zamilovali

Ak radi vyhľadávate nové a jedinečné miesta, most v obci Vígľaš by mal byť Vašou najbližšou zastávkou. Na strednom Slovensku turisti najviac obľubujú Banskú Bystricu či Štiavnicu alebo aj prírodu štiavnických tajchov.

No nenápadná obec Vígľaš ukrýva unikátny skvost, o ktorom vie len málokto. Je to netradičný most, ktorý však nevytvorila príroda ale ľudia. Jedná sa o most, vyrobený z vagóna vlaku, ktorý sa používal až do 60. rokov. 

 

Vyradený vagón, ktorý kedysi ľudí vozil do práce či na výlety neskončil na šrotovisku ale dostal nové využitie. Slúži ako most ponad rieku Slatina a na rozdiel od bežných mostov nemá žiadne piliere a nenavrhoval ho žiadny inžinier. Vagón sa jednoducho pomocou žeriavu a buldozéra premiestnil cez rieku.

No poveternostné podmienky tento unikát do istej miery zničilo a hrozilo, že turistická atrakcia bude odstránená. Prechod cez most už nebol bezpečný, keďže v niektorých miestach chýbali dosky z podlahy.

 

Miestny obyvatelia a dobrovoľníci to však nedopustili a začali tento most rekonštruovať. Obec Vígľaš im vyčlenila peniaze, za ktoré opravili zničenú podlahu a exteriér dostal nový náter.

Vďaka tejto záchrane môže tento most naďalej lákať množstvo turistov či náhodných okoloidúcich. Pri pohľade z diaľky by ste možno neverili ani vlastným očiam no keď podídete bližšie a prejdete sa týmto mostom, určite zažijete jedinečný zážitok aj z takto jednoduchej no za to unikátnej atrakcie. 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Jedinečný most v obci Vígľaš: Pozrite sa z čoho je vyrobený! Turisti si ho zamilovali”