Otec, ktorý zabil znásilniteľa svojej dcéry si vypočul svoj trest. Očakávali ste to?

Nikto so zdravým úsudkom si nevie predstaviť, čo môže podnietiť ľudí na zneužívanie nezbranných detí. Každý rodič urobí všetko pre to, aby svoje deti ochránil, najmä pred rôznymi deviantmi. V roku 2012 v Texase v USA otec zabil muža, ktorý znásilňoval jeho dcéru. Rozhodnutie súdu o jeho osude bolo nezvyčajné.

Ako uviedol The New York Times k incidentu došlo v Lavaca v Texase. 47-ročný Jesus Mora Flores pomáhal na farme. Jedného dňa schmatol štvorročnú dcérku farmára a zatiahol ju do šopy. Našťastie všetko videl brat dievčaťa a povedal to otcovi. Otec okamžite utekal do šopy a už zďaleka počul kričanie svojej dcérky.

Keď vbehol dnu, uvidel tam Floresa bez nohavíc a spodiek a svoju dcéru. Odtiahol Floresa od dievčaťa a vrazil mu zopár rán do hlavy a krku. Keď muž padol na zem a neprejavoval žiadne známky života, zavolali pomoc. Keď došli na miesto záchranári, konštatovali smrť znásilniteľa.

Šerif Micah Harmon povedal, že otec oľutoval to, čo urobil a tvrdil, že chcel iba chrániť svoju dcéru. Tiež dodal: „Každý má právo chrániť svojú dcéru. Otec konal v záujme ochrany svojho dieťaťa.“

Súd dal šerifovi za pravdu a vyhlásil, že smrť Floresa bola spôsobená v sebaobrane. Prokurátor Stanowa Heather McMinn objasnil: „Podľa zákonov platných v Texase, je proti sexuálnemu útoku dovolené násilie.“ Otec bol preto zbavený obvinenia.

Čo si o takom výroku myslíte vy?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Otec, ktorý zabil znásilniteľa svojej dcéry si vypočul svoj trest. Očakávali ste to?”