nedeľa, 16 júna, 2024

Príbeh zo života o tom, ako sa vyrovnať s nepríjemnou svokrou. Tento príbeh sa naozaj stal

Hovorí sa, že keď sa oženíte alebo vydáte, získate nielen manželku / manžela, ale aj celú jeho či jej rodinu. Všetci vieme, že čo i len v jednej takejto rodine môžu byť ľudia, ktorí sú diametrálne odlišní od vás.

Z tohto dôvodu potom vznikajú vzťahy, ktoré majú ďaleko od ideálov o šťastnej rodine.

Rozhodli sme sa s vami zdieľať jeden vtipný príbeh od ženy, ktorá dlhú dobu nevychádzala so svojou svokrou.

Môžete si z toho vyvodiť rôzne závery a len vy rozhodnete, na ktorú stranu sa pridáte…

 „Svokra ma poprosila, že by si niečo dala pod zub. Zohriala som polievku a dala kúsok koláča, ktorý som nedávno vytiahla z rúry. Ostala som pri nej a pozerala sa, ako bude jesť. To sa však nestalo – vyšla z kuchyne a zavrela dvere.

Počula som iba, ako povedala: „Ďakujem, dcéra.“ Nikdy predtým ma takto nenazvala.

Bolo zvláštne počúvať svoje pocity. Nikdy som si nemyslela, že sa budem musieť starať o človeka, ktorý ma úprimne nenávidí a využije každú príležitosť, aby mi zničil život. A teraz mi hovorí dcéra. Život je spravodlivý, vždy vráti všetko na svoje miesto.

Vydala som sa takmer pred desiatimi rokmi a odvtedy sme s manželom nemohli žiť oddelene, vyzbrojená úsmevom a materiálnymi vecami som vstúpila do jeho domu. Vtedy som na vlastnej koži zistila, čo to znamená žiť s matkou môjho manžela.

Všetko, čo som urobila, bolo zle. To je však ešte nič. Svokru doslova rozčuľovalo to, že veľa pracujem a robím pokroky vo svojej kariére. Podľa jej názoru by mala manželka sedieť doma, stáť pri sporáku a obsluhovať manžela, zároveň jej syna, keďže zatiaľ čo ja s radosťou zdieľam svoje novinky, jej chlapček sedí a hladuje.

Vzťahy medzi rodinnými príslušníkmi a najmä svokrou

Manžel ma neustále bránil, snažil sa svokre vysvetliť, že je na mňa bola hrdý a šťastný, že získal také živé dievča.

Ale svokra, samozrejme, má svoj vlastný názor, má viac skúseností, pretože toho veľa prežila a ona jednoducho vie. A ak budem stále tráviť veľa času v práci, môj manžel si nájde ďalšiu ženu.

V určitom okamihu som si uvedomila, že svokra sa mi dostala do hlavy natoľko, že som začala premýšľať ako ona.  Možno by vážne nemala tráviť v práci zbytočne veľa času a venovať sa radšej svojmu manželovi. Z tohto stresu som bol tak unavená, že som sa s tým rozhodla skoncovať.

S manželom sme si prenajali byt. Bolo to veľmi ťažké, ale moje povýšenie nám pomohlo. Život sa postupne zlepšoval a dokonca sme začali premýšľať o vlastnom hniezdočku, ale zrazu sa stalo niečo neočakávané.

Pri vkladaní oblečenia do práčky som si na manželovej košeli všimla stopy od rúžu.

Možno to nestojí za reč, no chcela som mať úplný dohľad nad manželom, kontrolovala som jeho osobnú korešpondenciu, telefón, počítač, oblečenie. Jedného dňa som však náhodou objavila niečo zaujímavé: pri kontrole jeho košele som na nej nenašla nič podozrivé, no o niekoľko dní neskôr som to urobila znova a našla tam stopy … rúž! Ako je to možné, keďže muž v nej počas tých dní nešiel ani raz do práce?

Do môjho vnútra sa vkradli strašné podozrenia, odvážil by sa môj manžel niekoho priviesť do nášho domu? Rozhodol som sa niečo vyskúšať. Povedala som manželovi, že sa zdržím v práci, no v skutočnosti som bola neďaleko nášho domu.

Aké bolo moje prekvapenie, keď som uvidela … svokru! Zistila som, že manžel sa s ňou neustále kontaktoval, no nepovedal to, pretože vedel, že by ma to rozčúlilo.

Vošla som do bytu práve vo chvíli, keď bola v kúpeľni.

Manžel tomu samozrejme neprikladal žiaden význam, pretože nič netušil. Okrem toho, bol šokovaný, keď som mu ukázala košeľu, na ktorej boli stopy od rúžu. Svokra to spočiatku odmietala, ale keď som chcela, aby sa porovnali odtiene rúžu, priznala sa.

Povedala som manželovi, že to nie je prvýkrát, a že jeho matka jednoducho chce zničiť našu rodinu. Ukázalo sa, že sa nevedela zmieriť s faktom, že nemôžem mať deti a preto tak veľmi potrebujem jej syna.

Znova som sa pre ňu stala stelesnením všetkých problémov. Argumenty, o tom, že chceme žiť podľa svojich predstáv, nebrala vôbec do úvahy.

argumentovať, ázijský, biele pozadiePexels

Manžel samozrejme zúril. Nikdy som ho takéhoto nevidela.

Všetko jej vykričal, rozlúčili sa v zlom a odvtedy s ňou prerušil všetky kontakty. Ignoroval ju, približne viac ako rok. Prosila o odpustenie, volala mi a úpenlivo ma prosila, aby sa mohla porozprávať so svojím synom.

Potom vážne ochorela a prehodnotili sme náš postoj k nej. Odpustila som jej ja a aj môj manžel. Hneď, ako sa začala cítiť trochu lepšie, sama som jej ponúkla, že ju vezmeme k nám domov. V práci mi dovolili pracovať z domu a tak sa teraz starám o ženu, ktorá mi celý čas otravovala život. Napriek všetkému je stále matkou môjho manžela.“

Záver

Je dôležité naučiť sa akceptovať názor niekoho iného a byť schopný nevnucovať svoj vlastný. Ak neexistujú žiadne zjavné problémy, prečo niečo umelo vytvárať? Neprikláňame sa na žiadnu stranu, ale trpezlivosť a múdrosť mladej ženy nás potešia.

Čo si o tomto príbehu myslíte vy?

zdroj foto: pexels.com

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Táto žena kedysi vážila 31 kilogramov. Zotavila sa z anorexie a takto vyzerá dnes

Pred niekoľkými rokmi bola Christie Swadlingová taká posadnutá svojím...

Takto si predĺžite život až o 10 rokov. Odborníci nepochybujú

V neustálej honbe za elixírom mladosti a tajomstvom dlhovekosti...

Za 60 rokov som sa nikdy neoženil, nemám deti, ale teraz som pripravený urobiť vážny krok, ale s jednou podmienkou

Napriek tomu, že v niektorých krajinách je predmanželská zmluva...

Prečítaj si aj

Táto žena kedysi vážila 31 kilogramov. Zotavila sa z anorexie a takto vyzerá dnes

Pred niekoľkými rokmi bola Christie Swadlingová taká posadnutá svojím...

Takto si predĺžite život až o 10 rokov. Odborníci nepochybujú

V neustálej honbe za elixírom mladosti a tajomstvom dlhovekosti...

Za 60 rokov som sa nikdy neoženil, nemám deti, ale teraz som pripravený urobiť vážny krok, ale s jednou podmienkou

Napriek tomu, že v niektorých krajinách je predmanželská zmluva...

Máte tieto príznaky? Môžete mať vážne problémy s pečeňou, ktoré neignorujte

Pečeň je jedným z najdôležitejších orgánov v ľudskom tele,...

Táto žena kedysi vážila 31 kilogramov. Zotavila sa z anorexie a takto vyzerá dnes

Pred niekoľkými rokmi bola Christie Swadlingová taká posadnutá svojím imidžom, že jedla len 200 kalórií denne. Posadnutosť dievčaťa vyzerať ako jej obľúbená modelka viedla...

Takto si predĺžite život až o 10 rokov. Odborníci nepochybujú

V neustálej honbe za elixírom mladosti a tajomstvom dlhovekosti vedci neustále hľadajú účinné spôsoby predĺženia života.Najnovší výskum prináša prelomový objav, ktorý sa môže zdať...

Najhoršie znamenia zverokruhu, ktoré sa vekom len zhoršujú. Zistite či k nim patríte aj vy

Každý človek má zlé povahové vlastnosti a to ani zďaleka nie je objav. Je pravda, že u niektorých znamení zverokruhu je niekedy temná stránka...
Verified by MonsterInsights