Príbeh zo života: „Rozhodla som sa, že toto je moje posledné dieťa.“ TOTO JE DÔVOD

Asi každá žena si skôr alebo neskôr povie, že už nechce nikdy rodiť. Mnoho matiek napriek tomu stále považuje obdobie narodenia svojho dieťaťa za najlepšie, no zároveň aj jedno z najťažších.

Prečítajte si o emóciách matiek, ktoré sa rozrozprávali na túto tému po uplynutí nejakého času od pôrodu. nejaký ten čas od pôrodu. Chvíle, na ktoré si zabúda, ale aj tie, na ktoré nikdy nevymažú.

person holding baby feetunsplash

NECHCEM NARODIŤ

Prečo ženy zažívajú tieto emócie? Hovorí sa, že počas pôrodu prežívajú ženy takú silnú bolesť, že mozog jednoducho vypne tie časti pamäte, ktoré by si na to inak pamätali.

A keď sa všetko skončí, ženy sú pripravené to skúsiť znova, pretože na to nemajú skoro žiadne spomienky.

Avšak nie tak dlho po tom príde moment, kedy sa žena rozhodne, že tento pôrod bol jej posledný. Zvyčajne ju to „doženie“ vtedy, keď sa vráti domov z pôrodnice. Zrazu si uvedomí, že na ďalší pôrod sa už nezmôže.

photo of baby laying on bedunsplash

Narodenie dieťaťa predstavuje pre ženské telo nemalý stres.

Kto by si chcel pamätať na nekonečné kŕmenie, nepretržité výmeny plienok, na starostlivosť, ktorá sa nezastaví ani na minútu. Ale je to pocit, ktorého sa len tak ľahko nedá zbaviť.

Keď dieťa zaspí, nebudú žiadne chvíle úplného odpočinku, nebude existovať žiadne domáce oblečenie, v ktorom by žena strávila celé dni so svojim dieťaťom.

Vôňa novorodenca, slzy príbuzných, milovaný muž, ktorý sa pozerá do očí dieťaťa a nemotorne sa pokúša chytiť malé ručičky. Dotýka sa ich a obdivuje a vás, ako šťastnú matku, to vždy chytí za srdce.

Tak či onak, ale žene bude tento nádherný čas stále chýbať.

Zároveň chápe, že všetko má svoj koniec a musí sa vo svojom živote pohnúť ďalej.

Možno žena pocíti radosť, keď sa vzdá kočíka, alebo si zrazu uvedomí, že éra plienok sa konečne skončila. Ale vždy zažije mierny smútok, pri pohľade na to, ako jej deti rýchlo rastú.

Zároveň chcete vytiahnuť telefón a znova sa pozrieť na svoje fotografie, aby ste si zaspomínali na tieto úžasné dni. Detaily, ktoré sa vám navždy vryjú do pamäte.

Bolo to poslednýkrát a ona sa rozhodla: už nechce rodiť. Ale ak by mohla, urobila by to ešte raz?

 

Zdroj: takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Príbeh zo života: „Rozhodla som sa, že toto je moje posledné dieťa.“ TOTO JE DÔVOD”