Rodičia museli urobiť vážne rozhodnutie. Ich dcéra je bez nohy, no šťastnejšia ako iné deti

Toto dievčatko je skutočnou bojovníčkou. Len trojročná Penny prišla o jednu z končatín, no aj napriek tomu je nesmierne šťastná.

Svoj hendikep prijala tak, že ho premenila na jednu z predností. Jej pozitívne myslenie a radosť zo života jej dnes závidia aj dospelí ľudia.

Dievčatko trpí fibulárnou hemiméliou, čo je vlastne vzácna vrodená choroba, postihujca nohy a kolená. Končatiny sa s pribúdajúcim vekom deformujú, alebo sa dieťa s deformáciou už narodení.

Penny sa narodila s deformáciou v oblasti členku. Lekári po narodení začali liečbu končatiny dlahami a cvičeniami, no nič nepomáhalo.

Rodičia po roku od narodenia stáli pred vážnym rozhodnutím. Lekári im navrhli, aby dcére nechali amputovať končatinu, pretože jej rok dlhé cvičenia nepomáhali. Ak by sa rozhodli končatinu neamputovať, jej problémy by sa mohli prejaviť aj na iných častiach tela.

Rodiča, po dlho zvažovaní a na základe odporúčaní lekárov, sa rozhodli svojej dcérke končatinu nechať amputovať. Lekári potvrdili, že po amputácii bude Penny chodiť s protézou ako každé iné zdravé dievča.

Penny sa tak od niečo vyše jedného roka učila chodiť s protézou. Učeniu však predchádzali dlhé týždne rehabilitácií, no stáli za to.

Penny sa svojej protéze veľmi rýchlo prispôsobila. Zo svojho hendikepu vytvorila súčasť svojho života a je na ňu veľmi hrdá. Dokonca sama tvrdí, že s protézaou je dieťa ako každé iné.

Penny sa naučila chodiť, behať, skákať, bicyklovať a vykonávať každú bežnú aktivitu trojročného dieťaťa.

Penny je skutočnou inšpiráciou nielen pre deti, ale aj pre dospelých!

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Rodičia museli urobiť vážne rozhodnutie. Ich dcéra je bez nohy, no šťastnejšia ako iné deti”