Rozkošná fotografia obletelá celý svet: Takto spia malé sovy?!

Spánok je dôležitý nie len pre ľudí ale aj pre zvieratá. Ak máte domáceho miláčika, Váš telefón je určite zaplnený fotografiami, na ktorých spí vo všakovakých krkolomných ale aj smiešnych polohách.

Rovnako to je aj pri fotografii sovy, ktorá obletela celý svet. Na nej sova leží tvárou dole na zemi s vystretými nohami, ktoré ste asi takto ešte nevideli.

Mladé sovy takto spia aj z dôvodu, že majú príliš ťažké hlavy na to aby spali vo vzpriamenej polohe.

Mnoho ľudí sa na tejto fotografii naozaj podarilo, prirovnávali to napríklad k dieťaťu v maske sovy, ktoré trucuje. Podobne ako táto fotografia, internet zachvátila aj fotografia, ktorá mnohým zmenila pohľad na sovy.

Vedeli ste, že pod tou kopou peria sa skrývajú dlhokánske nohy, ktoré by sovám mohla závidieť aj Sklenaříková.

Odborníkom sa síce nepodarilo dohľadať autora tejto snímky no podľa vedcov je takéto správanie úplne bežné. “Tým, že majú pazúry pevne uchytené na konári, mláďatá sovy si môžu ľahnúť na brucho, otočiť si hlavu na bok a spať. Spánok je veľmi krátky no keď už zaspia nemajú rady ak ich prebudia alebo chcú kŕmiť.

So stromu nespadnú vďaka tomu, že ich zadný “palec” nazývaný hallux sa drží konára. Hallux sa nerozovrie z uchopenia až kým sova neohne svoju nohu,” vyjadrili sa odborníci.

Sleeping-Baby-Owls-Face-Down

doorab

 

Aká je Vaša najobľúbenejšia poloha pri spánku?

zdroj: iflscience.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Rozkošná fotografia obletelá celý svet: Takto spia malé sovy?!”