Zaujímavá výchova tejto matky: „Moje dieťa tu nie je na to, aby ju každý bez dovolenia bozkával a objímal.“

Táto mamička sa rozhodla vysvetliť, prečo nenúti dcéru objímať svojich starých rodičov.

Brittany Baxterová zverejnila na TikToku video, v ktorom uviedla, že všetko je to na dohode a ak jej dcérka nechce niekoho objať, má plné právo to odmietnuť.

„Môžeme, prosím, začať normalizovať skutočnosť, že deti nemusia bozkávať a objímať dospelých?

Moja dcéra má takmer dva roky a takmer od narodenia ju vychovávam k tomu, aby vedela prejaviť svoj súhlas k veciam, ktoré naozaj chce.

@brittanybaxter_x

I said what I said… #gentleparenting #consent #fyp

♬ original sound – Brittany Baxter

Rozčuľuje ma, keď ľudia v jej živote reagujú urazene. „Musíme, požiadať o povolenie, aby sme ju mohli pobozkať či objať?“ Je jedno, koľkokrát sa im snažím vysvetliť. V prípade, že dcéra odmietne, myslia si, že ich nemá rada a cítia sa zranene.

A potom aj tak prekročia tú hranicu.

Moja dcéra a jej telo neexistujú preto, aby sa niekto cítil lepšie či milovanejšie. Nie je to jej chyba a ani moja, že staršia generácia nevenovala čas tomu, aby sa naučila, ako regulovať svoje emócie, aby súhlas nebol naďalej prehliadaný.

Pocity nikoho nikdy nebudú dôležitejšie ako právo mojej dcéry na jej telo.

unsplash

Určite nechcem, aby vyrastala v prostredí, v ktorom nevie povedať „nie“ a v ktorom nemá pocit, že ju niekto nerešpektuje.“

A zdá sa, že veľa mamičiek a otcov súhlasilo s jej štýlom rodičovstva, nakoľko video bolo rýchlo zaplavené komentármi, v ktorých ju chválili za to, ako vychováva svoje dieťa.

Jedna mamička jej na to napísala: „Dokonca aj ja sama žiadam svoju dcéru o bozk. Ak nechce,  je to jej voľba! Necítim sa o nič menej milovaná, keď povie“ nie „.“

Niekto iný zažartoval: „Ako to mám poslať svojej mame?“

Čo si myslíte o tejto metóde výchovy?

 

 

Zdroj: ladbible.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zaujímavá výchova tejto matky: „Moje dieťa tu nie je na to, aby ju každý bez dovolenia bozkával a objímal.“”