Zomrel legendárny hudobník Vašo Patejdl

„S nekonečnou bolesťou a prázdnotou v srdci vám oznamujeme, že dnes, 19. augusta 2023, v nočných hodinách, nás po krátkej a ťažkej chorobe navždy opustil výnimočný a vzácny človek, náš celoživotný priateľ, výnimočný a geniálny hudobník a skladateľ megahitov svetového formátu, Vašo Patejdl,“ uviedla na svojej facebookovej stránke skupina Elán. Zároveň požiadala o rešpektovanie súkromia rodiny. O mieste a čase poslednej rozlúčky bude podľa nej informovať.

Vašo Patejdl založil pravdepodobne najpopulárnejšiu slovenskú skupinu Elán v roku 1969 spolu s Jožom Rážom. Jej členom bol až do roku 1985, keď sa vydal na sólovú dráhu. Neskôr sa do Elánu vrátil a bol jej súčasným členom. Elán na budúci rok naplánoval veľké koncerty v Prahe a Bratislave pri príležitosti 70. narodenín oboch ústredných členov.

Okrem Elánu sa Patejdl preslávil aj ako skladateľ. Svoj najväčší hit Po schodoch zložil pre Richarda Müllera, bol autorom hudby k filmom Fontána pre Zuzanu a k rozprávke Sedem krkavcov. Jeho práca na filme Alice Nellis z roku 2015 mu vyniesla nomináciu na Českého leva.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zomrel legendárny hudobník Vašo Patejdl”