4 výhody spánku s cesnakom pod vankúšom. TOTO SOM POTREBOVALA VEDIEŤ 🧄

Je všeobecne známe, že konzumácia cesnaku má pre naše telo blahodárne a liečive účinky. Aké účinky má však pre nás, ak by sme si ho každý večer skryli pod vankúš?

Tu je niekoľko výhod spánku s cesnakom pod vankúšom.

1. Cesnak odpudzuje komáre a ďalší hmyz

Cesnak je silným prírodným toxickým repelentom proti hmyzu. Vďaka tomu, že slúži aj ako prírodný repelent je cesnak dokonalým nástrojom na odpudzovanie škodcov. Uchovávaním cesnaku pod vankúšom sa vyhnete komárom a inému otravnému hmyzu. Komáre priťahuje oxid uhličitý, takže konzumácia cesnaku pred spánkom nemusí byť až taká účinná.

2. Cesnak lieči nespavosť

Trpíte záchvatmi paniky alebo máte problémy so spánkom? Ak si pod vankúš dáte cesnak, budete mať určite lepší spánok. Tento liek sa používa odpradávna. Antioxidačné a antimikrobiálne vlastnosti cesnaku udržiavajú telesné tekutiny a orgány zdravé a bez infekcií. Pomáha tiež pri zdravom fungovaní srdca a mozgu, a tým reguluje spánkový cyklus. Príjem horčíka a draslíka bude vysoký, ak budete jesť cesnak. Pred spaním uvoľní vaše svaly tvorbou chemikálie nazývanej GABA. Táto látka upozorňuje telo na to, že je čas na upokojenie a ochladí vaše mozgové bunky, aby mohli začať s regeneračnou prácou, ktorá sa deje cez noc.

3. Cesnak ničí vírusy a baktérie

Čerstvý, surový cesnak sa odpradávna osvedčil ako účinný prostriedok na ničenie baktérií a vírusov. Je to antibakteriálne činidlo, ktoré môže skutočne inhibovať rast infekčných vírusov a zároveň chrániť telo pred patogénmi. Cesnak môže zabrániť infekcii vo vnútri alebo mimo tela.

4. Vďaka cesnaku sa vám bude lepšie dýchať

Niektoré zlúčeniny cesnaku môžu byť zodpovedné za nepríjemný zápach z úst a dokonca aj za telesný pach. Patrí sem alicín. Keď je cesnak rozdrvený, zmení sa na alicín, antibiotikum, ktoré bojuje proti plesňovým a bakteriálnym infekciám. Cesnak môže tiež pomôcť vyčistiť upchaté nosné priechody, ak ochoriete a v noci máte problémy spať, pretože máte upchatý nos. Napomáha k pokojnému spánku. Tiež môžete vyskúšať rozdrviť 3 – 4 strúčiky cesnaku do vriacej vody a inhalovať paru. Bude sa vám dýchať omnoho jednoduchšie.

Zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “4 výhody spánku s cesnakom pod vankúšom. TOTO SOM POTREBOVALA VEDIEŤ 🧄”