Aj vy ste sa vždy tešili na jazdu legendárnou Škodou 1203?

Úžitkový automobil Škoda 1203 brázdila cesty Slovenska aj napriek zlým jazdným vlastnostiam, hlučnosti a slabému motoru. Motoristi sa museli uspokojiť s nízkym výkonom, s ktorým mal tento typ automobilu problém výjsť na väčší kopec. Aj napriek tomu sme však Škodu 1203 mohli vidieť

dlhé roky vychádzať kopec k nemocnici na Kramároch. Toto auto nosilo poranených do nemocnice, slúžilo bezpečnostným zložkám a nosilo sa na ňom množstvo druhov nákladu.

Ak sa chcete o legende Škoda 1203 dozvedieť viac, určite sledujte Youtube kanál

Cestuj klasikouktorý založili nadšenci vlastniaci niekoľko desiatok týchto historických automobilov. Škoda 1203 sa vyrába už v roku 1967.

Z Vrchlabí neskôr výrobu presunuli do fabriky v Trnave, kde bola vyrábaná až takmer do roku 2000. Tento typ auta sa využíval dokonca až do roku 2005 ako vozidlo sanitiek v Bratislave.

Zdroj: expres.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Aj vy ste sa vždy tešili na jazdu legendárnou Škodou 1203?”