Slobodný otecko si adoptoval 13-ročného chlapca, ktorého sa pred 2 rokmi zriekla iná adoptívna rodina

Keď mal Tony Mutabazi 11 rokov, zriekli sa ho jeho adoptívni rodičia. To ešte netušil, že o dva roky neskôr dostane ten najlepší domov a milujúceho otca.

Peter Mutabazi z Charlotte v Severnej Karolíne jedného dňa dostal telefonát, kde mu navrhli, aby si vzal Tonyho na víkend k sebe. Myslel si, že tam ostane len pár dní.

Osud mal však iné plány a po tom, čo si Peter vypočul chlapcov príbeh, povedal: „Vtedy som sa rozplakal. Pomyslel som si, kto môže urobiť niečo také? Keď som vedel, že rodičia už na neho nemajú žiadne právo a on nemal kam ísť, vedel som, že si ho musím vziať,“ povedal.

Tony bol vychovaný v pestúnskej starostlivosti už od dvoch rokov (nie sú známe žiadne podrobnosti o jeho biologických rodičoch). Keď mal štyri roky, bol adoptovaný manželským párom z Oklahomy. No keď mal 11 rokov, nechali ho v nemocnici a nikdy sa po neho nevrátili. „Spýtal sa, či si pre neho prídu rodičia, a povedali mu, že nie. Nevedeli povedať prečo,“ vysvetľuje Peter.

Až januári 2018 dostal Peter telefonát od Tonyho pestúnky, Jessici Wardovej, kde sa ho opýtala, či by si ho mohol k sebe vziať na víkend. Okamžite si sadli a 12. novembra minulého roka si ho Tony oficiálne adoptoval.

Je to najmilšie a najšikovnejšie dieťa, aké som kedy mal. Od prvého dňa mi začal hovoriť otec. Naozaj to tak myslel a vzhliada ku mne. Je hrdý na to, že ma môže ukázať v škole a povedať: „Hej, toto je môj otec.“ Je to niečo, čo na ňom zbožňujem. Mal som svoje bývanie, financie, takže som nemal dôvod nechať ho odísť. Za to, čo pre mňa niekto urobil iný, som chcel aj ja urobiť niečo pre niekoho ďalšieho.

Peter sa opatrovníctvu venuje už 3 roky a pomáhal pri výchove 12 detí. Pôvodne vyrastal v Ugande, ale keď mal 10 rokov, utiekol z domu kvôli rodičom, ktorí sa s k nemu nechovali úplne najlepšie. Našťastie našiel osobu, ktorá mu pomáhala v škole.

Peter dodal: „Stali sa mojou oporou, mojou rodinou. Vyrastal som v najchudobnejších podmienkach na tejto planéte. Vyrastal som tam, kde mi nikto nepovedal, aby som sníval, pretože som podľa nich nemal žiadnu budúcnosť.

„Tony mal nejaké problémy, ktoré riešil z pestúnskej starostlivosti a traumy z obdobia, keď bol opustený, Peter však vedel, že keď si ho vezme, bude to natrvalo. Vzhľadom na vek, v ktorom Peter bol, keď sa v jeho živote odohrávali rôzne veci, mám pocit, že obom sa medzi sebou podarilo vytvoriť skvelý vzťah,“ dodala zamestnankyňa organizácie pre pestúnskych rodičov v Edmonde.

Otec a syn si spolu užívajú celý rad aktivít ako napríklad sledovanie filmov a bicyklovania. Čoskoro do svojho domova privítajú nového člena rodiny.

zdroj: uniland.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Slobodný otecko si adoptoval 13-ročného chlapca, ktorého sa pred 2 rokmi zriekla iná adoptívna rodina”