Vôbec som netušila, aké má kadidlo priaznivé účinky na zdravie. Dokonca ho odporúčajú aj mnohí lekári

Vôňa kadidla lieči zármutok a človeku dodáva pocit pokoja a bezpečia. Okrem toho, potláča množenie mikróbov vo vzduchu, vode a čo je najdôležitejšie, aj v tele! V čom spočíva jeho tajomstvo?

Užitočné látky

Čisté kadidlo pochádza zo živice stromu s názvom Boswellia serrata (Kadidlovník pílovitý), ktorý sa vo veľkej miere nachádza najmä v Indii.

полезные свойства ладана

Aromatické galbánum predstavuje stuhnuté zrnká mliečnej šťavy a majú v sebe analgetické, močopudné a proti kŕčové vlastnosti. Takzvaná onycha je zvláštny druh listu rastliny, ktorá sa nachádza v Červenom mori. Prášok z týchto listov sa používal už v starovekej medicíne.

полезные свойства ладана

Spojením všetkých ingrediencií sa vedcom podarilo vyrobiť vlastnosti pravého biblického kadidla. Výsledok ohromil aj ich, pretože zistili, že dokáže stimulovať náš imunitný systém.

V minulosti kazatelia používali kadidlo pri pacientoch v nemocnici, kde dym stelesňoval silu svetla, ktoré vyplnilo celú miestnosť. V lekárskom zmysle to znamená, že zabíja vírusy a baktérie.

полезные свойства ладана

Najmenšie častice sa dostanú cez pľúca do tela a zlepšia zdravie človeka. Dym z kadidla obsahuje látky, ktoré prekonávajú stres, pomáhajú sa vyrovnať s nervovým vyčerpaním, záchvatmi paniky a nespavosťou.

Vôňa kadidla zlepšuje pamäť. Počas stredoveku jeden arménsky lekár napísal: „Jeho horúca a vysušená podoba posilňuje myseľ a lieči zábudlivosť.“ Taoisti odporúčali kadidlo, ako prostriedok na predĺženie si života.

полезные свойства ладана

V Rusku si v kláštoroch na upevnenie zdravia pili vodu napustenú s kadidlom. Odymovanie s kadidlom sa používalo aj pri liečbe ľudí, ktorých posadli démoni. Živica pri vysokých teplotách uvoľňuje biokatalyzátory, ktoré uľahčujú zmýšľanie človeka.

Možno aj vaši priatelia by sa radi dozvedeli o skvelých vlastnostiach kadidla, zdieľajte s nimi tento článok!

zdroj: takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vôbec som netušila, aké má kadidlo priaznivé účinky na zdravie. Dokonca ho odporúčajú aj mnohí lekári”